Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami hatékony megoldás...

Van valami hatékony megoldás alvásparalízis ellen?

Figyelt kérdés

Akár gyógyszer is lehet, de inkább olyanokra gondolok, hogy pl ne feküdjek a hátamon (bár álmomban szoktam forgolódni és általában háton fekve ébredek), vagy hogy mit egyek/igyak és mit ne. Sajnos a rendszeres alvás a munkám miatt nem megoldható (3 műszak).

A felriadás és az átmeneti bénultság nem lenne baj, de a hallucinációk kiborítóak. Az is elég lenne, ha azok ellen tehetnék.



2015. dec. 16. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alvási paralízis ellen nem kell tenni, mert ez akadályozza meg, hogy ha álmodban sétálsz, valóban elindulj - aki beszél, rugdos és csapkod álmában, annak éppen hogy kevesebb termelődik a bénulást okozó enzimből! A rémálmok már annál szarabbak! Fogadjunk, hogy mikor kinyitod a szemed, akkor vagyazágyad mellett álló fekete alakokat látsz, vagy valami gonosz, torz lényeket a sarokban, akik minden pislogással közelebb kerülnek az ágyadhoz, hogy aztán alatta eltűnjenek, és mindezt úgy, hogy te meg sem bírsz moccanni, csak izzadsz, rettegsz, dobol a szíved és még visítani sem sikerül! :D ...hahaha.... nagyon ismerős, sajnos! :D
2015. dec. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem teljesen ilyen, mert annyira félek, hogy ki sem merem nyitni a szemem

de hallom a lépteiket és hogy matatnak, levernek dolgokat amik csattannak a padlón (persze reggel nincs semmi leverve, csak hallucináltam)

tudom, hogy engem keresnek, és bántani akarnak

inkább a halálfélelem a rossz

miért nem haluzhatok valami vidámat vagy akár semlegeset, miért mindig valami gonosz betolakodót

vizuális is volt egyszer kétszer, de az nem kifejezetten ijesztő volt, csak a hozzá társult félelem érzet miatt volt rossz

egyszer egy nagy szikrázó felhőt láttam egy pár pillanatig és olyan hangja volt, mint egy csillagszórónak, de ez hideg fehér volt, meg egyszer régebben a falamon amikor mintás tapétám volt, azon futkosott valami hullám, mintha egy lencsét húzogatnának előtte

2015. dec. 16. 01:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg az oldalt fekvésen kívül segít az is, ha eleget iszol, valamint a különböző nyugtató teák is. Én is szívok az éjszakás műszak miatt, ráadásul állandóan (diákmunka, csak éjszaka érek rá). Mióta citromfű teát iszom, nem rémlik, hogy haluztam volna. Paralízis volt, bár lényegesen ritkábban de hallucinációk nem. Elvileg az orbáncfű tea még erősebb (az már közepes erősségű MAOI antidepresszáns) de sajnos nem ihatom, mert hatástalanítja a fogamzásgátlót.
2015. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket

azóta kicsit "gyakorolgattam"

ittam egy kevés alkoholt vagy koffeint minden lefekvés előtt, és háton feküdtem, hogy előidézzem

tudom, hogy ez furcsán hangzik, mert aki átélte már, az mindent megtenne, hogy akár csak egy alkalmat is elkerüljön, de én inkább szembe mentem vele, hogy végre találjak egy megoldást

nem sikerült a végére jutnom, de sikerült elérnem, hogy öszpontosítani tudja arra, hogy ez nem valóság, és az árnyék ember aki az ágy mellett áll, csak a fejemben létezik, hiába annyi valós

sikerült azt is elérnem, hogy kihozzam magam azzal, hogy megpróbálom megmozdítani a lábfejemet, ami azonnal felébreszt

legutóbb már felismertem az első pillanatban, és ahogy kezdődött, le is tudtam állítani

nem mondom, hogy nem szenvedtem mostanában eleget emiatt, de megérte

eddig nem vot rá igazi gyógymód, de talán csak azért, mert nem hagyományos értelemben (tabletták, füvek, stb) értelemben van rá megoldás, hanem sima gyakorlás és önkontroll

2015. dec. 25. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!