Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a megoldás ha egy gyerek...

Mi a megoldás ha egy gyerek soha nem szólal meg?

Figyelt kérdés

Pl ovis évei alatt egy kukkot nem szól senkihez, ha wc-re kellett mennie sem mert szólni, inkább bepisilt. Aztán suliba került, ott sem szólt semmit mikor felszólították felelni mondjuk... persze csak idegenekkel nem beszél, mert az 1-2 barátjával a suliban tud beszélgetni normálisan. Pszichológusnál sem szólalt meg, így az sem tudott vele mit kezdeni.

Ilyen gyereknél mi a megoldás?


2015. nov. 16. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha a gyerekpszichológus nem tudott segíteni az rá nézve szégyen. Az gyanítom nem is volt igazi szakember.


El kell vinni egy másikhoz. Ez a dolga egy gyerekpszichológusnak, hogy az ilyen gyerekeken és a szüleiken segítsen.


Normális gyereket nyilván nem visznek szakemberhez, úgyhogy nem tudom elképzelni, hogy csak a beszélő, vidám, aranyos, okos, tündibündi gyerekekkel tud egy szakember mit kezdeni!!! Azokkal nem nehéz!

2015. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
A pszichológus nem orvos, nem szakember csak arra van hogy elmondhasd neki pénzért a problémáid. Ha komoly gondok vannak akkor pszichiáterhez kell vinni.
2015. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
2015. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Ez mutizmus. Logopédus és pszichológus tud segíteni. A tanárokkal pedig meg kell beszélni, hogy ne kérjék szóban számon, és ne erőltessék a beszédet.
2015. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elmúlik, csak önbizalomra van szüksége. Én is kiskoromban az voltam, nem jártam dokihoz. Szerettem csöndben lenni és gondolkodni. Egy idő után pedig természetes módon elkezdtem dumálni emberekkel, mert igényeltem. Azóta is így van.
2018. nov. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ugyanilyen voltam, pszichiáter segíthet és gyógyszerek... más nem, sajnos.
2018. nov. 13. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!