Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez niktofíliának számít?

Ez niktofíliának számít?

Figyelt kérdés

Röviden a niktofília az éjszakához való vonzódást jelenti, akár szexuális értelemben is. Volt már egy ilyen kaliberű kérdés a gyk-n, de felteszem kicsit más formában. Rettenetesen szeretem az éjszakát, nyíltabb, bátrabb vagyok, élénkebb vagyok stb. Valahogy sokkal boldogabb vagyok éjszaka mint nappal. Ezt az úgymond vonzódást lehet niktofíliának nevezni, vagy csak simán bejön és kész? Vagy van valamilyen mérce amit ahhoz mérnek hogy az vagyok-e vagy nem? Vagy minden ember niktofíliás aki, szereti az éjszakát?

Átlagos ember vagyok szerintem, szinte egyedül nevelkedek (ezt nem kell rossz értelemben venni) nagy gondjaim nincsenek, nem is voltak. Persze olyan gondok mint pl. A szülők elváltak meg ilyesmi, voltak. Bár ez az emberek többségével megtörténik.


2015. dec. 16. 16:58
 1/3 anonim válasza:
Ezzel én is így vagyok.Olyannyira jobban érzem magam éjszaka, hogy míg iskoláskoromban, szünidőben teljesen átszoktattam magam az éjszakai ébrenlétre.Még most is hajlamos vagyok erre és örömmel vállalok éjszakai műszakokat.Nem tudom miért van ez.De tény, sokkal jobban érzem magam éjszaka, 2 és 3 óra között a legjobb, ahogy közeledik a reggel, annál szomorúbb és csalódottabb vagyok.Kiábrándító érzés.
2015. dec. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok :) Szerintem ez gyakori dolog. Biztos van ennek egy negatív része, amikor csak éjjel akar az ember ébren lenni, és nappal alszik folyton, meg ilyen végletesebb dolgok.

Én néha kicsit úgy érzem, hogy két személyiségem van, egy éjjel, egy nappal. Bár ez erős túlzás, de eléggé meg tud változni a gondolkodásom estére.

2015. dec. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is ezt tudom elmondani, köszönöm az eddigi válaszokat. Tehát, ez niktofíliának mondható, avagy sem?
2015. dec. 17. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!