Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek szegyelnem kellene...

Szerintetek szegyelnem kellene azt, hogy pszichologushoz jarok?

Figyelt kérdés
Bevallom oszinten kicsit szegyellem magam emiatt! Most 20 eves vagyok es mar 16 eves korom ota rendszeresen jarok.Emiatt picit ugy erzem magam mintha gyengebb lelkivilagom lenne mint mas velem egykorunak!Ti szerintetek ezt szegyelnem kellene? A pszichologusom szerint mindenkinek igy kellene tennie mint nekem.Akik fiatalon alig 15-16 evesen alkohol,drogfogyasztas hatasa allat allnak azoknak mind valami lelki problemajuk van es ezert burkoloznak ezekbe a karos dolgokba ahelyet,hogy elmennekek pszichologushoz.

2015. dec. 21. 09:29
 1/9 A kérdező kommentje:
20/F
2015. dec. 21. 09:30
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Emiatt picit ugy erzem magam mintha gyengebb lelkivilagom lenne"


Mert picit gyengébb lelkivilágod van. Ezért jársz oda. Akinek a hormonrendszere gyengébb, az pl. nőgyógyászhoz jár, akinek a szíve, az kardiológushoz, akinek az emésztése, az endokrinológushoz. Azért vannak, nincs mit szégyellni rajta.


".Akik fiatalon alig 15-16 evesen alkohol,drogfogyasztas hatasa allat allnak azoknak mind valami lelki problemajuk van"


Azért ezzel vitatkoznék. Ebben a korban a csordaszellem könnyen viszi a fiatalokat arra az irányba, amerre ők sem akarnának igazán menni.

2015. dec. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, eszedbe se jusson szégyellni magad emiatt. Az szégyellje magát, aki olyan sok lelki sebet okozott nekied, hogy emiatt szakemberhez kellett fordulnod.


A pszichológusodnak igaza van. Járj csak továbbra is hozzá!

2015. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
akkor kéne szégyellned magad ha nem járnál, szerintem az szégyellni való ha valakinek kezelésre van szüksége és nem jár el. én becsülöm azt aki a problémájával segítséget kér/orvoshoz megy.
2015. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem szégyen vagy nem szégyen kérdése, ténykérdés. Elsősorban nyilván az jár pszichológushoz, aki saját maga nem tudja vagy nem akarja megoldani a problémáját és kívülről várja a segítséget (bármilyen ok miatt). A pszichológus meg abból él, ha fizető páciensei vannak, azaz nyilván nem szólja le a maga fontosságát.
2015. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen szégyellni semmit. Ha több pénzem lenne én is pszichológushoz járnék pedig szinte semmi gondom nincs, csak szimplán stresszes az életem, amit úgy érzem tudom kezelni, de szerintem nem ártana egy szakember. Ez oylan, mint amikor lemész az edző terembe, ott sem szégyelled, ha egy edző segít optimálisan végezni a gyakorlatokat. A pszichológus ugyan ilyen, csak ő nem a testedet segít edzeni, hanem a lelkedet. Szerintem ehhez még csak az sem szükséges, hogy gyenge lelki világod legyen, tőlünk nyugatabbra nagyon sokan járnak pszichológushoz, oylan emberek is, akiknek semmi komoly pszichés gondja nincs, csak aki picit tehetősebb az úgy van vele, hogy ha megteheti, akkor miért ne tartaná egyensúlyban a lelki világát szakemberrel?
2015. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell szégyellni.Ha jó akkor jó. Nekem is ez kellett volna.
2015. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell szégyellned. Sokan sajnos szeretik azt hinni, hogy akik szakemberi segítséget kérnek, azok zizisek és gyengék. Szerintem pedig pont fordítva van. Az, hogy be mered vallani, hogy segítségre van szükséged, hogy szembe mersz nézni a hibáiddal és a problémáiddal, hogy akarsz változtatni a nehézségeiden, na, az nem semmi erő. ;) Azt konkrétan nem tudom, mi miatt jársz pszichológushoz, e bármi is az, nem ciki. Mindenkit érnek nehézségek, vannak, akiket előbb, vannak, akiket később, lehetnek kisebbek, nagyobbak, vannak, akik könnyen meg tudnak vele birkózni, mások megint nem annyira... De pont azért vagy pszichológusnál, hogy ő segítsen megtanulni ezt kezelni. Hajrá! ;)
2015. dec. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kedvesek vagytok...nekem is megfordult sajnos a fejemben,hogy mi van ha nem vagyok ep eszu mint a tobbi velem egykoru vagy nekem kevesebb van mint a tobbinek
2015. dec. 21. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!