Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék kigyógyulni a...

Hogyan tudnék kigyógyulni a depresszióból?

Figyelt kérdés

Leírnám nektek a történetemet, avagy a depresszióm miértjét.

Fogalmam sincs, hol kezdjem. Kiskoromban a szüleim rengeteget veszekedtek, de nem holmi vitákról volt szó, és én ezt képtelen voltam feldolgozni, minden nap sírva aludtam el. És ez máig is tart. Tegnap az eddigieknél is jobban összevesztek. Szó szerint sokkot kaptam, az egész testem remegett, majdnem elájultam. Egy árva szót sem bírtam kinyögni, csak sírtam. Apámnak végül sikerült valahogyan kimagyaráznia magát, és anyám megbocsájtott neki. Aztán.. Dolguk akadt, és közölték velem hogy menniük kell, majd jönnek. És.. Fogalmam sincs mi ütött belém. Lepergett előttem az egész múltam, és nem bírtam tovább. Megvágtam magam. Hirtelen minden gondom elszállt, és megnyugodtam. Reggel viszont anyukám benyitott a szobámba beszélgetni. A felsőm ujja felcsúszott, és letszádott a heg. Megkérdezte, hogy az mi, mire én csak annyit válaszoltam, hogy kikarmolt a kutya. De persze ő nem vette be, és kérte, hogy mutassam meg a karom. Eleinte minden erőmmel tiltakoztam, és tagadtam, hogy kárt tettem magamban. De végül rávett, és megmutattam neki. Ő csak ledermett. Aztán jött az alapos fejmosás. És megbántam, amit tettem. De tényleg. Szóval, elmondta, hogy én jelentem neki az ő mindenét, és ez őt nagyon mélyen érintette, hogy öngyilkossági hajlamaim vannak, bármit tennék magammal, neki annyi lenne. Persze én megint csak sírtam, mert sosem mondott nekem még ilyet. Ő is, és apám is folyton elhordtak mindennek, hogy mennyire utálnak, és hogy én csak egy senki vagyok. Aztán arról kezdett el papolni, hogy szükségem van egy pszichológusra, mert ez nem normális, és segítségre van szükségem. De én nemet mondtam. Láttam a sajnálatot a szemében. Úgy nézett rám, mint egy beteg emberre. És ez nagyon fájt. Nem szeretnék pszichológushoz menni, képtelen vagyok megnyílni bárkinek is. Anyagilag mindenem megvan, mindent megvesznek, amit csak kérek. De szeretetet egyszerűen nem kapok. Sem törődést. Szarnak rám. Tényleg nincs senkim. Rokonokkal nem igazán foglalkozunk, barátok meg.. Nincsenek. Legalábbis igazak nem. Az a gond, hogy a korombeliek teljesen komolytalanok, cigiznek, és még sorolhatnám. De én ebből nem kérek. A szüleim megfogadták, hogy innentől normális életet élünk. Hogy lehetne ilyen könnyedén elfeledni ennyi évi szenvedést? Értékelem, hogy próbálkoznak, de.. Mindegy. Amikor velük vagyok, annyira nem mutatkozik ki a depresszióm, de amint egyedül leszek, a sírás folytogat, és újra késztetést érzek arra, hogy újra megtegyem. Közre játszanak még ilyen apró dolgok, például szerelem, na meg igen, az a rengeteg utálkozás és sérelem amit kaptam gyerekkoromban. Egy barátom sem volt, mindig elhordtak mindennek. Nem értem, miért. Már tavaly óta depressziós vagyok. Eleinte még az okát sem tudtam, gondoltam, a serdülőkor velejárója. Elegem van már, úgy érzem megőrülök. Kérlek, segítsetek.

13/L



2015. dec. 23. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy probléma addig probléma, amíg foglalkozol vele. Egy gyermekpszichológus tényleg sokat tudna segíteni, ezer ilyen helyzetet átlátott már, és tudja, hogyan kell beszélgetni, míg a szüleid két munkanap között nem biztos, hogy ennyire hatékonyak. Örülök neki (és örülj Te is neki), hogy nem szoktál rá a cigire, és nem álltál be a sorba, légy büszke magadra. Ha jól sejtem, szeptembertől középsulis leszel, szóval adott az új, értelmesebb társaság. Ráadásul Te magad választod ki, melyik iskolába szeretnél menni, a nyílt napokon nézz szét jól, melyikben éreznéd jól magad. Ha más emberek vesznek körül, a közérzeted is más lesz.

A szüleid nem gondolkodtak a váláson? Ha mást nem, egy öngyilkossági kísérlet csak elgondolkodtatta anyukádat, hogy váljon el végre. Sokat jelentesz neki, és lehet, hogy édesapád hatására "ment bele a játékba", miatta próbálkozott így nevelni. Próbáljatok meg kettesben élni, meg fogod tudni, hogy mennyire szeret valójában.

2015. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerezz barátokat akikkel meg tudod osztani a gondjaid és megértitek egymást, a szüleiddel pedig próbálj dűlőre jutni, mert legalább 5 évig még össze lesztek zárva. Találj egy hobbit amivel időnként elszigetelheted magad a kinti világtól, próbálj színt vinni az életedbe, az öngyilkosságot meg felejtsd el ha még nem tetted. Ilyen fiatalon nem kell ilyen pesszimistán szemlélned az életed.

Átérzem a helyzeted egyébként, nekem 3 évbe telt amíg kigyógyultam a a depresszióból a lelki társam elvesztését követően. Ha beszélgetni szeretnél nyugodtan írj rám :)

2015. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy.
2015. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A pszichológus tényleg sokat tudna segíteni.

Ha gondolod, beszélhetnél az érzéseidről édesanyádnak, mármint hogy mindig mindennek elhordtak, stb), valamint hogy ez milyen érzéseket vált ki belőled - ahogy itt a kérdésben leírtad...

2015. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan pszichológushoz mész, aki kiképzett terapeuta, nem gond, hogy képtelen vagy megnyílni. A KIP módszerben beszélgettek a természet képeiről (fű, fa, virág, hegy, rét, patak, stb.), és egy óra múlva a terapeuta tökéletesen tisztában lesz az érzelmeiddel, miközben észre sem veszed a kezelést.
2015. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!