Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápiát ÍGY vállalnáto...

Pszichoterápiát ÍGY vállalnátok ennél a terapeutánál?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok régóta, most jutottam oda, hogy terápiára is elmegyek. Egyrészt családi dolgok állnak a betegség mögött, másrészt 15 éves koromban együtt kellett "dolgoznom" a gyakorlati helyemen egy agresszív pszichopatával (akkor volt 50 éves férfi, én 15), aki már az első munkanapomon majdnem megvert ok nélkül és porig alázott, aztán stb... Ez nagymértékben közrejátszott a depressziómban, pánikomban. Örültem, hogy most ingyenesen járhatok pszichoterápiára, de Facebookon egy fura dologra lettem figyelmes. A leendő terapeutámnak kicsit utánanéztem, és ennek az idióta, és tényleg beteg állatnak puszi pajtása a terapeuta hölgy. Kommentelgeti, lájkolgatja a képeit, írogat neki csupa nyalós szöveget a képekhez... Azon gondolkodtam, ha a leendő terapeutám felvállalja egy ilyen embernek az ismeretségét, aki a szaros cipőjét belém törölte 15 évesen többször, és kikészített, akkor az milyen terápia lenne vele? Szerintetek nem kéne inkább másik pszichológus után néznem, akár magánban? Itt a bizalom fontos nem?

Ui: az "ember" tényleg beteg, rosszindulatú és pokolian agresszív, ezt mások akik vele dolgoztak is alátámasztották, tartott tőle mindenki, tehát nem én nagyítom fel..


2015. dec. 25. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem muszáj a beszélgetések során konkrétan elmondanod, hogy a kiss pistáról beszélsz, csak általánosságban, hogy miket éltél át. Ha ingyenes lehetőség, egy próbát megér. Még adhat értelmes tanácsokat a nő, attól, hogy őt magát is megtévesztette az ürge.
2015. dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyfolytában az jár a fejemben, hogyha ő felvállal egy ilyen görényt, akkor én nem biztos, hogy tudok vele dolgozni. Felvállalja, tehát elfogadja, pártolja...
2015. dec. 25. 15:13
 3/11 A kérdező kommentje:
És erről a "személyről" beszélnem kell, mert tényleg porig alázott többször is fél éven át, míg ott voltunk, 15 évesen meg nem tudtam megvédeni magam egy 50 éves emberrel szemben. Az egészben az a legrosszabb, hogy csak a pofám nem tetszett, mert először meglátott és elzavart azonnal indok nélkül...
2015. dec. 25. 15:16
 4/11 TR75 ***** válasza:

A pszichoterápia bizalmon alapul, ha emiatt nem bízol meg a pszichológusban, akkor egyértelmű, hogy nem mész hozzá, hiszen ez nagyban befolyásol(hat)ja a terápia eredményét.

De amúgy a pszichológusnak valóban nem kell tudnia konkrétan azt, hogy kiről beszélsz.

Szóval ez szerintem bizalmi kérdés.

2015. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
100 százalék, hogy a képébe vágnám x ülés után, hogy ismered és haverkodsz azzal az emberrel aki tönkretett gyerekként. Nem arról van szó, hogy ők ismerik egymást, és megtudja vagy nem, hogy ki az.. Hanem , hogy akarok e segítséget egy olyan személytől, aki egy ilyen elvekkel rendelkező férget egyáltalán az ismerősének nevez és ezt nyíltan fel is vállalja vidáman... Akkor az a terapeuta milyen ember?....
2015. dec. 25. 15:28
 6/11 TR75 ***** válasza:

Mivel eleve nem bízol meg a terapeutában, még mielőtt elkezdenéd a terápiát, keress mást, el se menj hozzá.

A helyedben én sem mennék, és valószínűleg akkor sem, ha esetleg a tudomásomra jutna, hogy példának okáért pont ő kezeli azt a személyt.

De az egyáltalán nem biztos, hogy tudomása van az illető dolgairól, az is lehet, hogy rokon vagy ismerős. És azért a közösségi oldalakon gyakran a felületes ismeretség is szorosabbnak tűnik egy külső szemlélő számára.

Vagy első alkalommal beszélhetnél erről a pszichológusnak, hogy tisztázd a helyzetet. Mivel bizalmi kapcsolat van terapeuta és páciens között, szerintem megértené, ha azt mondanád, hogy ilyen helyzetben nem vállalod vele a kezelést.

2015. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Annó diákmunkán volt egy más származású férfi. Ő idénymunkán volt a cég alkalmazásában, én diákközvetítőn keresztül.


Egyszer gombócos káposztát vittem ebédre, amit a szünetben megdézsmált ez az ember. Szerencsére rajtakaptam az illlegalitásos ebédezés közepette, majd nekiverdestem z egyik ebédlős széket.


Másnap ez a féreg besz@rt a szekrényembe. A többi dolog nem publikus. A lényeg, soha ne hagyd magad megalázni.

2015. dec. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Várjál azért itt más volt a helyzet.. Én gyerek voltam, ő felnőtt. Az összes ott lévő felnőtt, beleértve az oktatómat is elfordult és kiment, mikor elkezdte velem, mert a munkatársai is féltek tőle. Kizavart agresszíven a nemtetsző pofám miatt. 10 perc után visszamentem, akkor üvöltve majdnem nekemjött. Aztán utána az oktatóm odajött és azt mondta: vagy a rendőrségnek szólj vagy a szülőknek... Egy másik eset: valaki odaállt kocsival a helyére. Bejött, intett 6 gyakszis diáknak mint a csicskáknak, és arrébb tették az illető kocsiját, a sárvédők szarrá hajlottak. Tehát ez az ember beteg is, és emellé okos is sajnos. 15 évesen én nem tudtam magam megvédeni, ezért mondom, h nem ugyanaz..
2015. dec. 25. 16:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt elismerem , hogy a manus, aki 15 éves korodban megalázott, egy elmebeteg görény. De hogy nálad már akkor sem volt minden okés, az is biztos. Az már csak egy ok keresése, hogy pont azért és pontattól az időtől lenne a problémád. Az ingyenes pszichológust pedig használd ki, mert a hozzáértését már az els alkalomból megtudhatod.
2015. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az első alkalomból hogyan?
2015. dec. 25. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!