Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 21/L,5 év után otthagytam a...

21/L,5 év után otthagytam a pszichiátert és a pszichoterápiát, lehet bajom? (többi lent)

Figyelt kérdés

ilyen diagnózisaim vannak: anorexia, bipoláris affektív, borderline, szocfób, időszakos pszichotikus zavar.


1,5 hónapot töltöttem pszichiátrián és annyira kikészültem, hogy úgy döntöttem nem megyek vissza az orvosomhoz.

fel tudok épülni ezekből a betegségekből egyedül vagy egyre rosszabbul leszek? 3 hónapja nem voltam orvosnál és nem szedtem semmi bogyót. nem érzem magam rosszabbul (csak ugyanannyira rosszul, mint eddig) most üres vagyok de félek, hogy egyszercsak megint visszatér majd a fájdalom és széttép...



2015. nov. 14. 03:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
fejben dőlnek el a dolgok, rajtad múlik
2015. nov. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az én fejemben nagyon rosszfelé dőlnek a dolgok :c
2015. nov. 14. 07:30
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Igen, lehet belőle bajod. Jobb lenne visszamenned az orvosodhoz.
2015. nov. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos bármikor visszaeshetsz.
2015. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Megfelelő terápián voltál? Milyen módszer volt?
2015. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

(19 éves koromig gyerekpszichológushoz, 1 évig mediációs-relaxációs szakemberhez jártam. mindkettő nagyot sokat segített.)


utána felnőtt pszichiáter +pszichoterápiára kerültem (TB). egy halom gyógyszert felírtak és azt mondták, ez kórházi eset nem tudnak mit tenni. a terapeuta érdektelen volt, többször el sem jött a megebszélt időpontra és erről nem értesített előre.


kerestem fizetős orvost, ugyenez volt a helyzet. végül mégiscsak kórházban kötöttem ki.

bizakodóan mentem be. zárton azzal nyugtattam magamat, hogy a nyílton jobb lesz. de csak telinyomtak nyugtatókkal. a nővérek sértegettek, a betegtársaim megloptak, a környezet higiéniátlan volt és nem mehettem ki az udvarra. miután kiengedtek, nem láttam értelmét visszamenni olyan orvosokhoz, akiknek közömbös vagyok és mégtöbb nyugtatóval +antipszichóval akarnak "meggyógyítani".


mindent megteszek, ami tőlem telik. próbálom lekötni a figyelmemet olyan dolgokkal, amik boldoggá tesznek. de este jönnek a rémálmok, ha emberekkel találkozom, a pánikrohamok, elszáll az agyam és bántom magamat. mit lehet ilyenkor tenni?

2015. nov. 15. 15:07
 7/12 anonim válasza:

szia ,


Véleményem szerint pszichoterápia TB alapon az halál. Nem tudod megengedni magadnak a magánterapeutát?

2015. nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
voltam már pár fizetős terapeutánál, de ugyanazt a hozzáállást tapasztaltam. (volt olyan, aki 2. alkalommal hazaküldött!) lehet, csak nem jó orvosokat fogtam ki vagy egyszerűen én ezt váltom ki belőlük. de nem értem miért, szerintem a hozzáállásomban nagyon ott volt az akarás és mindent úgy csináltam, ahogy kérték.
2015. nov. 15. 23:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne add fel. Keress másik terapeutát.
2015. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

figyelj, pontosan nagyon jól leírtad a pszichiátria mai helyzetét ... ez a bunkók és meglopnak sajnos országos jelenség, na meg gyógyulást se ott várj.


Esetleg sikerült valami azóta?

Én mindenképp klinikai szakpszichológust javasolnék neked, de persze nem tb alapon, az ismét xart se ér. a bipolárral kezdeni kell vmit, mert nagyon durván visszaeshetsz, hát a pszichotikus zavaraidat pedig ismerni kéne. A többi ehhez képest simán hanyagolható, fajsúlyában egy lapon se említhetők e kettővel (kiemelve h persze a bipoláris eleve maga járhat pszichotikus zavarokkal, tehát nem csoda ez).

2016. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!