Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van online pszichológus?...

Van online pszichológus? Segítségre szorulok, de nem merek orvoshoz menni már.

Figyelt kérdés

Rettegek attól, hogy megbomlik az elmém.

Gyenge vagyok és gyáva, a tudatmódosítószerek világába menekülök, de egyre rosszabb minden. Ki akarok szállni. Évek óta nyugtatók rabságában vagyok, mindig is tudtam, hogy gyenge jellem vagyok, kár hogy nem tudtam, hogy ilyen függőséget okoz, különben el sem kezdtem volna szedni.

Alkoholt is szoktam inni és ilyenkor hallucinálok és ijesztő dolgokat csinálok. Félek magamtól, attól hogy egyszer végzetes hibát követek el ilyen állapotban. Nem szoktam emlékezni arra egyébként, hogy miket muvelek, max képekre. Kiábrándító és ijesztő visszahallani. Van, hogy duhkitörésem lesz. Egyik nap viszont azt mesélte vissza egy haverom, hogy egyszercsak azt hittem/magyaráztam h ő a sátán, meg hogy vámpír és el akartam küldeni a fénybe megtisztulni. Mármint ezt magyaráztam, hogy menjen a fénybe.

Nem emlékeztem ebből semmire, nem tudom mi játszódott le bennem, miért mondtam ilyeneket.

A hírekben hallottam, hogy egy nő nyugtatót és alkoholt fogyasztott és megölte a gyerekét.

Félek, hogy az ilyen képzelgéseimnek következménye lesz.

Meg szeretnék állni.

Azt szeretném, hogy vége legyen.

Undorodom magamtól.

Annyit menekültem már..elfáradtam.

Nem merek szembenézni a dolgokkal.

Jártam pszichológushoz, de nemigen merek már megnyílni, mármint nem tudnám ezt pl elmondani, amit ide írtam.

Egyébként sem vagyok a szavak embere.

Viszont tele vagyok félelmekkel és szorongásokkal.. Alig van olyan dolog, amit szorongás nélkül meg tudok csinálni. Egy telefonszámla befizetése is félelemmel tölt el, sokszor azt sem tudom mitől is félek. Gyerekkoromtól kezdve ilyen vagyok.

Sokat gondolkodtam öngyilkosságon, de nem ezt szeretném. Élni szeretnék. Élni, nem csak létezni.

Szeretnék saját családot, pozitív élményeket, de ilyen életvitellel nem lehet.

Létezik hatásos terápia?

Össze vagyok zavarodva és nagyon félek.

Most perpill attól, hogy meghalok. Nem tudom megindokolni, hogy miért, egyszerűen csak rámtörnek halálfélelmek. Múlt éjjel is.. Most is..

Teljesen egyedül érzem magam. Úgy érzem nem ért meg senki. Mintha egyedül lennék a világon. Minden egyes szavam süket fülekre talál.

Bárcsak tudna segíteni valaki kimászni ebből. Még hiszek abban, hogy ez sikerülhet. Viszont nem kapok semmi bíztatást, sőt. Nem szeretném a reményt is elveszíteni.

Köszönöm annak, aki elolvasott.


2015. dec. 25. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Hívd fel bátran (ingyenes) és mondd el, beszéld ki a problémádat:

Caritas Lelkisegély Telefonszolgálat

06-80-505-503

Este 6-tól reggel 6-ig, vezetékesről hívható, ingyenes.

2015. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak vezetékesről hívható?
2015. dec. 25. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nem merem azt mondani, hogy mobilról is, nehogy aztán kapj egy horribilis számlát :-)


Bemásolok egy másikat inkább:


Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok

116-123

Éjjel-nappal, mobilról vagy vezetékesről hívható, mindkettőről ingyenes.


De azt is megteheted, hogy felhívod az első számot és az első mondatoddal megkérdezed: őket, hogy mobilról hívva is ingyenes-e?

2015. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!