Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek pszichiáterhez,...

Ha elmegyek pszichiáterhez, beutalhat pszichiátriára azért, mert vagdostam magam régebben?

Figyelt kérdés
Néhány éve súlyos depressziót állapítottak meg nálam, de otthon egyáltalán nem támogattak (érzelmileg) abban, hogy kezeltessem. Most, 16 éves fejjel észhez tértem, és rájöttem, hogy mindenképpen el kell mennem orvoshoz, nem törődve azzal, h itthon mit szólnak ehhez. De pszichiátriára nem szeretnék kerülni önveszélyesség miatt. Kicsit félek, hogy ha elmondom, hogy vagdostam magam régebben többször (mostanában már nem), akkor beutalhatnak. Szerintetek?

2015. dec. 28. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

A kórház nem börtön, nem tartanak ott akaratod ellenére. Ezért rohangál annyi őrült ember a világban.

Egyébként érdekes a Te hozzáállásod is: gyógyítsanak meg, de ha az orvos a kórházi kezelést tartja célravezetőnek, akkor azt neeem, dehogy. Állj a fejed tetejére....

2015. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szamo77db ***** válasza:
50%
Melyik testrészedet vagdostad? Mert zuhanyozás közben vagy egy EKG-vizsgálat esetén nem takarhatod el. Akkor nem lesz más hátra, mint hogy elmondod, hogy volt egy ilyen nagyon rossz epizód az életedben, de most éppen azon dolgozik a pszichéd, hogy végleg a múlté legyen. Ehhez keresel, kérsz segítséget.
2015. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretnék kórházba menni, mert szeretném folytatni a tanulást az iskolában, viszont szeretnék gyógyszert is szedni, mert sokszor nagyon rossz az állapotom, és már nem igazán bírom így.

De teljesen feleslegesen írtál, mert csak belekötöttél a kérdésembe, viszont semmi hasznos nem volt a mondandódban.

2015. dec. 28. 19:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Kettes: csak a kezemet és a combomat vagdostam, de nem annyira durván, hogy a mai napig is tiszta heg legyen. A kezemen is már csak halványan látszik, a combomon egyáltalán nem.
2015. dec. 28. 19:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmi hasznos nem volt benne azon kívül, hogy válaszoltam rá, hogy ha nem akarsz akkor nem kell befeküdnöd. Te is csak a lényeget látod.... Nem is baj ha kezelteted magad.
2015. dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Zártosztályra be lehet utalni valakit akarata ellenére, én úgy tudom.
2015. dec. 28. 21:05
 7/11 A kérdező kommentje:
Mármint ha nyomós okot találnak rá.
2015. dec. 28. 21:06
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Még akkor sem utalnak be, ha jelen pillanatban vagdosod magad! Nincs is hely a pszichiátrián. Ha nem vagy közveszélyes másokra, akkor miért utalnának be? Gyógyszert fogsz kapni, vagy pszichoterápiára utal be pszichológushoz.
2015. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szamo77db ***** válasza:
100%
A vagdosás önveszélyes fenyegetés, befektethetnek. De van ott beteg épp elég, ha normálisan viselkedsz, nem azzal kezdik, hogy gyerünk a hálós ágyba. Lehet, hogy kapsz majd gyógyszert, meg be kell járnod különböző pszichoterápiás foglalkozásokra. Utána mehetsz haza. Ne félj annyira, mert akkor soha nem fogsz lépni.
2015. dec. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szamo77db ***** válasza:
100%
Elnézést! Az "utána mehetsz haza" alatt azt értem, hogy a foglalkozást követően azonnal. Azt meg, hogy otthon gyógyszert szedsz, úgy sem tudja senki! Azt hiszem, jó lenne neked egy ilyen terápia.
2015. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!