Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy oldjam meg a fejtörőket?

Hogy oldjam meg a fejtörőket?

Figyelt kérdés
10-ből egy fejtörőt sem tudtam megoldani. Hogy tanulhatnék meg logikusan gondolkodni? :/

2016. jan. 1. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlással
2016. jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írja, csak kicsit bővebben:

Kezdd nagyon egyszerű fejtörőkkel, ahhoz hogy egy fajta logikát megérts, először a legkönnyebb verziókkal kell ismerkedned. A könnyűek által ráérezhetsz, hogy milyen logikai gondolatmenetekkel lehet előrébb jutni, így lassan a picit nehezebbek sem okoznak gondot, amik által rájöhetsz újabb technikákra is. Ezen kívül az is segíthet, ha keresel valakit, aki ért a rejtvényhez és megcsináltatsz vele egyet úgy hogy ott ülsz mellette és megkéred, hogy gondolkodjon hangosa, mondja el mit miért csinál.

Hidd el, még a legnagyobb rejtvény fejtők is sok sok gyakorlással és elakadással kezdték. Plusz egyénenként változik, hogy kinek melyik rejtvény könnyebb, melyik nehezebb. Én elvileg nem vagyok rossz az ilyesmiben (legalábbis versenyek alapján), de gyakran szitkozódva jövök rá, hogy elrontottam és kezdhetem elölről. A lényeg, hogy ne add fel.

2016. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!