Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáternél mennyire...

Pszichiáternél mennyire szólhatok bele abba, hogy milyen gyógyszert szedjek?

Figyelt kérdés
Felírt egymás után három olyat,amit nem tudtam szedni. Olvastam neten egy kutatást az antidepresszánsok hatékonysága és tolerálhatóságáról. Az én gyogyszereim mind a skála alján voltak. A modern szereket, mint a sertralin, escitalopram úgy kerüli mint a fene. Hétfőn kell visszamennem, ha azt mondom, h vagy kipróbáljuk ezt a kettőt előbb vagy itt sem vagyok akkor kiírja szerintetek? Ő mondta a Paroxatnál, h ez egy régi szer.. És olyan savat csinált,h teljesen elment tőle a hangom. Elegem van a mellélövéseiből.
2016. jan. 1. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Az orvosok sajna nem szeretik, ha a páciens beleszól a kezelésbe.. Én is mentem már több orvoshoz úgy, hogy elmondtam ezt és ezt szeretném.. Mégis mást írtak fel, mert "ők azt nem javasolják".

Minden doki más-más gyógyszergyártócéggel van kapcsolatban és más-más készítmény felírása után kapja a jutalékot. Nagyon kevés a lelkiismeretes orvos, az a szomorú igazság.

Az én háziorvosom egy sima mezei torokfájásra is antibiotikumot ír fel. Meg kálcium ampullát. :D Mert ezek utan csurran-cseppen annyi, hogy minden évben új Audit tudjon venni.

2016. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Próbáld meg, és ha nem vagy elégedett az orvossal, keress másikat. Egyébként mellékhatásra is lehet gyógyszert szedni, pl savlekötőt.
2016. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 EagleHUN ***** válasza:
28%

Sajnos 1-esnek igaza van. Ez már rég nem a gyógyításról szól.

A Pszichiátria meg különösen nem.


Az összes modern "gyógyszerük" a lobotómiára azaz az agykárosításra épül, csak így már annyira nem durva a beavatkozás mint régen amikor közvetlenül beturmixolták az agyad. Ezt a hatást szép lassan kémiai anyagokkal érik el! Azaz szép lassan kellően elmegy az esze a páciensnek ahhoz hogy ne gondolkodjon az életén meg esetleg öngyilkosságon.


Kb ugyanez és ugyanerre épít az egykori elektrosokk terápia átkeresztelése "elektrokonvulzív kezelés"-re némi leszedálás hozzáadásával már nem rángatóznak a betegek. (Csak ugyanolyan káros.)


Azt javaslom életed problémáit traumáit inkább pszichológussal illetve megértő segítőkész barátokkal családtagokkal próbáld megoldani. Maximum némi nyugtató amit a háziorvos is felír ha kell.

Bogyóktól csak hamis boldogságot kapsz és hosszú távon elbutítanak.

2016. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csakhogy, kedves utolsó, a depresszió fizikai tüneteit nem fogja elnyomni a terápia. Álmosság, brutális fáradtság, fejfájás, pokol... Ahogy valaki írta a depresszióra: "ami egy egészséges embernek x energiájába kerül, az depresszióban 5x. Kiváló leírása a depressziónak. És ha valaki itt tart, kizárt, hogy csak terápia megoldja. Ettől már csak az jobb, mikor mondják:"járj társaságba, mozogj sokat a levegőn, sportolj..." Na az ilyennek fingja nincs a depresszióról, mert pont ezek a dolgok nehezek fizikálisan is, és ERRE szokták adni a gyógyszert. Hogy terápia alatt normális állapotban legyél..
2016. jan. 1. 19:03
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Semennyire.
2016. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire, ő az orvos. Felírja, te szeded, és ha nem használ vagy durva a mellékhatása (pl. az Anafranil nevű antidepresszáns az éppen ilyen gyógyszer), akkor szólsz neki és kitalál egy másikat. Ha nem passzol neked a pszichiáter, akkor keresel egy másikat.
2016. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Az allergia erre talán jó, bár lehet, hogy akkor azt mondja, hogy akkor lehet, hogy a modern szerekre is allergiás vagy.
2016. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a te döntésed, én csak annyit mondok, hogy ezek a "remek" és "modern" szerek amiket felsoroltál akár tartós/végleges szexuális diszfunkciót és érzelmi tompultságot okoznak, elhagyás után is. Saját tapasztalatból írom, pont egyikkel kapcsolatban, amit kipróbálnál. Keress rá PSSD-re (Post SSRI Sexual Dysfunction).


Szerintem nincs olyan probléma, amiért megérné...Bár nem hiszel bennük, de sport, D vitamin kapszula pl sokat segít az energia szinten. Gyakorlatilag mellékhatások nélkül.

2016. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as vagyok Ja, és amit kihagytam egészséges, vitamindús ételek.
2016. jan. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!