Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Memóriagond? Rövid és hosszú...

Memóriagond? Rövid és hosszú távon is elég vacak a memóriám sajnos, ami a hétköznapokban is egyre zavaróbb. Jártam pszichiáternél, szerinte a szorongás lehet az ok, kaptam is gyógyszert rá, de az nem sokat segít a memória kérdésben.

Figyelt kérdés

A kérdésem annyi lenne hogy ez mitől lehet még és mivel próbálkozhatok, hogy javuljon ahelyzet rövid és hosszabb távon is.

Hosszú távon nem igazán tudom mi történ velem suliba,általában. Rövid távon meg nem emlékszem beszélgetésekre, hogy előző nap mit csináltam,szétszórt vagyok egyre inkább:széthagyok dolgokat újabban,nyitva felejtem az ablakot,egyéb hatalmas bakik. Már a környezetem is felfigyelt erre,csak kedvesen lehülyéznek:O

Nagyon fontos lenne, köszönöm előre is a válaszokat!

22 l



2014. márc. 13. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet adhd is
2014. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam is volt hasonló. Sőt néha még most is de szerintem ennek a környezetünkben lévő sok méreg az oka. Van aki érzékenyebb mint mások és mindenkinél máshogy jelenik meg. Hogy a legáltalánosabbat említsem a csapvíz tele van klórral ami köztudottam egy idegméreg.. és még megszámlálhatatlan vegyi anyag ami bejut a szervezetünkbe .Szóval cseppet sem csodálkozom a tüneteken, de nézzük inkább a megoldást. Az pedig szerintem nem más mint a vissza a természethez alapelv. Ha túlszaporodik a Candida gomba is tud memória gondokat produkálni, megzavarják az idegrendszert és a kognitív funkciókat a mérgek és különböző toxinok. Változatosan, kiegyensúlyozottan táplálkozol? Mennyit iszol? Vannak más tüneteid is?? Én Lecitint szedtem, gingo bilobát Q10-et meg halolaj kapszulát és javult is tőle. Nem tudom szellemi munkát végzel-e, tanulsz-e még de érdemes lehet agyserkentő tevékenységeket pl rejtvényfejtés olvasás szójátékokat alkalmazni kikapcsolódásként nem csak a buta tévét bámulni. Amilyen izmot nem használunk az sorvad az aggyal is így van ezért fontos az "agytorna" egész életünk folyamán nem csak idős korban demenciában szenvedőknek de nekik meg szinte kötelező is.
2014. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

# 1/2: Azt a ct kimutatja esetleg?

# 2/2: táplálkozás ahogy sikerül. most próbálkozom ginkgo teával, szedek B vitamint + mivel átmenetileg nincs suli + munka is ritkán,ezért próbálom tornáztatni is az agyam néha mivel tényleg ellustultam az utóbbi időben :(

Inni csak alkalmanként,csak sört (azt is ésszel még).

Ami viszont méegként bajos lehet,hogy 2-3 éve kb másfél évig rendszeresen ittam energiaitalt,aminek talán (?) lehet utóhatása. Csak ha az,akkor a meddig vagy hogy jön rendbe? :o

Na meg fontos tényező, hogy pár éve volt trauma,nehéz helyzet is,ami +pszichés ok is lehet,csak mellette még tartok egyéb októl.

2014. márc. 14. 07:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ezekre nem tudom a választ. Az energiaital igaz eléggé egészségtelen (és a candida legjobb barátja mert a bélflórát rongálja) de ilyen hatása semmiképp sem lehetne az idegrendszerre. Esetleg vérellátási zavar?? Alacsony vérnyomás okozhat agylágyulást ha ez ember nem mozog és nem iszik eleget nem lesz olyan jó a keringése és ha emellett még vérszegény is mert mondjuk hiányosan táplálkozik akkor az oxigén még nehezebben tud kötődni és szállitódni a vérében az is okozhat ilyen tüneteket. Szervi gond, agyi betegség ilyen fiatalon nem valószínü, hogy lenne.. de azért egy CT sosem árt.

Én is akkor vettem észre ezt magamon amikor munkanélküli voltam 2 évig és szinte semmi inger nem ért, nem tanultam nem fejlesztettem magam és a szókincsem is kissebb lett és valóban a memóriám hanyatlott. Nem emlékeztem ettem-e reggelit vagy hogy mit. Ahogyan Te. Az idegsejtek sajnos nem termelődnek újra ahogy a legtöbb sejtünk, annyival gazdálkodunk amennyink születéskor van. Viszont folyamatosan pusztulnak sajnos.

2014. márc. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A stressz és a pszichés problémák, nagy traumák is hatással vannak ránk. Nagymamám a nagypapám halálakor kezdett teljesen befordulni magába és leépülni. Onnantól sajnos mind a testi mind a szellemi állapota rohamos hanyatlásnak indult pedig az orvosok szerint testi betegsége nem volt. A tudaton és az akaraterőn nagyon sok múlik. Érdemes gondoskodni a stressz megfelelő levezetéséről, a lelki problémák a kezeletlen gondjaink is kihathatnak az agyműködésre és az idegrendszer állapotára vagyis testi egészségünkre. Sajnos a mai világban nem könnyű elkerülni a stresszt. (szerintem teljesen nem is lehet) De aki tudja kezelni az nagy előnyben van.
2014. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"Esetleg vérellátási zavar?? Alacsony vérnyomás okozhat agylágyulást ha ez ember nem mozog és nem iszik eleget nem lesz olyan jó a keringése és ha emellett még vérszegény is mert mondjuk hiányosan táplálkozik akkor az oxigén még nehezebben tud kötődni és szállitódni a vérében az is okozhat ilyen tüneteket."

Hát a vérnyomásom az tényleg bajos,általában 100/60-100/65 között van,de gyakran alatta és okoz bajokat. Na de ha ez a baj,akkor mit lehet tenni?

Stressz,trauma is játszik,csak szintén kérdés,hogy hogy szüntessem meg ?

2014. márc. 17. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fáradt vagy, és a problémák terhelik le az agyad,és akkor ezért nem jut hely a fejedben a hasznos dolgoknak. Hát én nemtom, kicsit el kéne utaznod 2 hétre mondjuk, hogy feltöltődj, és nem vinni magaddal a munkát meg tanulást meg ilyeneket de nemtom mennyire tudnád megoldani.
2014. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utazást leghamarabb a nyáron,akkor is max 4-5 napot.

Amúgy pont az a fő stressz-ok,hogy nincs vagy csak néha van munka + suli is csak ősztől lesz : (

2014. márc. 17. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!