Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek valaki, aki...

Van köztetek valaki, aki szorongásra, depresszióra szed valamilyen gyógyszert? Ha valaki kigyógyul, miért esik újra vissza?

Figyelt kérdés

1 évbe telt kb,mire el tudtam hagyni fokozatosan a Xanax és Citapram gyógyszereket. Másfél éve teljesen gyógyszermentes életet élek,de most újra rámtörtek azok az "érzések",mint mielőtt szakemberhez fordultam. Most újra elgondolkodtam rajta,hogy fel kellene venni vele a kapcsolatot. Szorongok,hányingerem van,nincs étvágyam,reggel hánytam is,nincs kedvem semmihez,legszívesebben ki sem szállnék az ágyból.

Nem akarom rögtön bebeszélni magamnak,hogy visszaestem,de megfordult a fejemben.


Kíváncsi lennék,hogy Ti mióta szedtek gyógyszert,akinek sikerült kigyógyulnia milyen módszerekkel "tartja most karban" magát?


Köszönöm előre is!


2016. jan. 2. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 2006 ban kb fél évig szedtem Zoloft-Rivotril kombót. Ez idő alatt kigyógyultam a pánikbetegségemből, és orvosi javaslatra abbahagytam a gyógyszerek szedését. A Rivora már előbb sem volt szükségem, azt már szeptemberben elhagyhattam. A Zoloftot meg fokozatosan kb 1,5 hónap alatt. A betegségem azóta sem tért vissza. Jut eszembe: ahogy beteg lettem, letettem a cigit, és a piát is. 0 alkohol, 0 cigaretta, azóta is.

Ha visszaestél, talán még nem voltál gyógyult, vagy nem változtattál az életeden. Kb ennyi.

2016. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag annyi történt, hogy a tüneti kezelés megvolt a gyógyszereknek hála, de a betegség forrása nem.


Ez körülbelül olyan, mintha állandóan lebetegednél és szednéd az antibiotikumot, de a kúra után egy-két héttel újra visszaesnél. Közben a probléma az immunrendszered, amit ha megerősítenél, többet nem kéne antibiotikumot szedned.


Itt is erről van szó. Kell a pszichoterápia ahhoz, hogy megoldd a problémáidat, a gyógyszerek csak egyfajta mankóként szolgálnak. Ha vissza is mennél az orvoshoz, mellette járjál el pszichológushoz is.

2016. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Senia válasza:

Mert sztem ebből nem lehet kigyógyulni...lehetnek jobb korszakok..de a visszaesés veszélye mindig fent áll... Én másfél hónapig vtam bent a pszichiátrián. Gyógyszerfüggőként kerültem ki (frontin, ketilept, scippa) és rászoktam a dohányzásra... ez volt májusba...egy darabig elvtam...aztán a meló miatt elrontottam a gyógyszerezést....sokat doliztam... napi 15-18órákat...elkezdtem kihagyni az adagokat... szenvedtem az elvonástól, de muszáj volt, mert ennyi meló mellett nem tudtam vna kialudni azt a rengeteg gyógyszert.... visszaesett az állapotom.... megint naon szorongtam, a kényszercselekvéseim felerősödtek, étvágytalan lettem... visszautaltattam magam.. segítségre volt szükségem.. de nem foglalkoztak velem... megemelték a gyógyszeradagomat, azt kiraktak mint macskát..........akk lett elegem a pszichoógusokból...meg vtam zuhanva... a hirtelen emelt gyógyszeradagot még nem szokta meg a szervezetem...ezek a gyógyszerek kezdetben...előhozhatják a szuicid gondolatokat....az elköv 2hónapba többször is volt, h bekómálva, begyógyszerezve találtak meg a lakótársamék, de pszichiátrián nem vtamtöbbet.. utoljára nov közepén szedtem gyógyszert vagy egy dobozzal....az volt a vége....azóta nem szedek semmit.. a gyógyszer sem megoldás... viszont gyógyszerek nélkül meg nem tok aludni...mindennap hajnali 1-2-ig fent vok... nem tok hízni..ink foly fogyok... a hangulatom elég instabil.....szval a lényeg a lényeg, h igen vissza lehet esni... sztem ki se lehet gyógyulni belőle teljesen...mindig ott lappang az emberben .....


24L

2016. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Az nem jut eszedbe, hogy elmenj pszichoterápiára vagy egy természetgyógyászhoz? Ezt egyértelmű, hogy nem lehet gyógyszerekkel gyógyítani... tudatalattidban van az egész, azt onnan "ki kell szedni". Pszichoterápiás módszerekkel, komoly meditációs munkákkal, vagy természetgyógyász segítségével, energiacsakrák feltöltésével simán ki lehet gyógyulni. Üdv. gyógyult szorongásos pánikbeteg.
2016. jan. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senia válasza:
Igen...már mások is mondták...de sajnos nincs nekem ilyenekre pénzem...h természetgyógyászhoz járjak... Az ingyenes "dokik" meg csak gyógyszerekkel akarnak tömni....
2016. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha annyira nincs pénzed, vegyél fel hitelt. Komolyan mondom. Meggyógyulsz aztán dolgozol többet és visszafizeted... de figyelj te tudod... ha neked jó, hogy dilibogyókon élsz életed végéig és ilyen visszaesésekkel küzdesz, akkor az a te problémád..
2016. márc. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senia válasza:
Hitelt nem tudok mire felvenni... a dilibogyókat meg hónapokkal ezelőtt leraktam..próbálok "rendes" életet élni...de elég stresszes a munkahelyem, a lelki állapotom meg elég instabil....
2016. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szedj sok vitamint, B-vitaminokat nagyobb mennyiségben, magnéziumot, cinket, vasat, C-vitamint!
2016. márc. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!