Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 20 évesen jelentkezhet valakin...

20 évesen jelentkezhet valakinél dementia, vagy az elbutulásérzés ráfogható a szorongásra, depresszióra?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
alkohol de főleg drog hatására igen. Épp tegnap mesélt durva dolgokat egy vendégem(kozmetiksu vagyok) aki rehabilitációs osztályon nővér. Azt mondta rengeteg fiatal butul el szó szerint a kotyvasztott drogok hatására. Viszont azt is mondta hogy ezek a függőségek szinte mindig tárulnak pszichés problémával is.
2013. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Drog és alkohol kizárva :), de ezek nélkül lehet dementia?
2013. jan. 18. 21:47
 3/5 EllieArroway válasza:
Szia, nem valószínű, viszont depressziónak és szorongásnak is nagyon gyakori tünete az, hogy az ember butábbnak érzi magát, nem jutnak eszébe olyan dolgok, amiket amúgy tud (pl valakinek valaminek a neve), szórakozottabb, nehezen koncentrál, nehezen dönt. Szedj omega-3 zsírsavat, annak van enyhe depresszióellenes hatása, de idegvédő hatása is, vagyis javítja a memóriát, koncentrációt (csak hosszú távon, pár hónap múlva érződik a javulás, nem rögtön). Vagy ha depreszsiós vagy, szorongsz, akkro pszichoterápia.
2013. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező énis 20 éves vagyok depresziós és szorongós.

Rettentően el vagyok gyengűlve mind agyilag mint testileg.

Szóval igen biztos jelentkezhet 5 éve van szorongásom és mióta erős azóta vagyok igy legyengűlve agyilag több órát kell a könyv előtt űllnöm hogy megraggadjon valami (Pár Sor)

2013. aug. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erős szorongás okoz olyan tüneteket, ami memória zavarnak tűnik.
2014. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!