Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy folyamatosa...

Miért van az, hogy folyamatosan ellenőrizgetem a dolgokat?

Figyelt kérdés
Pl:hogy bezártam e az ajtót,elzártam e a csapot,kihúztam e a vasalót,nincs e valami rossz helyen,az adott dolgot jól csináltam e.és ezt képes vagyok egymás után 10szer vagy többször leellenőrizni.és ez rengeteg energiámat kiveszi.hogy lehet leküzdeni az ellenőrzési ingerenciát?

2016. jan. 7. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Ez kényszeres dolog.

Próbáld meg nem ezeket tenni! Úgymond saját magad kigyógyítani ebből. Nem kell 10x megnézni elég csak 1x. Van amit fontos ellenőrizni pl vasaló ilyenek különben elég nagy gond lehet belőle.

2016. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó lenne, de az a baj, h leellenőrzöm egyszer, aztán elfog a kétely, h mi van, ha még sincs bezárva. Ekkor megpróbálom magam megnyugtatni, h be van zárva, és időpocséklás erre ennyi időt szentelni. Aztán elfog egy olyan gondolat, h megbocsátanám magamnak, ha azért rabolnának ki, gyulladna ki a ház, mert én nem vagyok képes leellenőrzi még egyszer.....még tízszer, és ezért inkább ellenőrzök, pedig tudom, h felesleges.
2016. jan. 7. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Mint minőségellenőr, lektor vagy BKV-ellenőr még azért nagy karrier elé nézhetsz.
2016. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez kényszeres cselekedet, de anyum is mindig utánanéz ezeknek... mondjuk nálunk volt tűzeset is, szal nálunk indokolt :)
2016. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én mondjuk nem vagyok kényszeres,de néha előfordul, hogy többször visszamegyek megnézni valamit. Én azt vettem észre magamon, hogy ezt olyankor csinálom, mikor közben teljesen máshol jár az eszem, azaz automatikusan megcsinálom, de nem ott van az agyam így nem tudatosul.

Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy erőltetve koncentrálok rá ( a mozdulatra) és még hangosan ki is mondom, hogy pl, oké a vasalót kihúztam, oké, az ajtót bezártam . ez így akkor jobban megmarad a fejemben és nem kell mégegyszer visszamennem .

2016. jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!