Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy válás miatt, válhat...

Egy válás miatt, válhat valaki súlyos pszichiátriai beteggé?

Figyelt kérdés
Ismerek egy 50-es éveinek végét járó elvált férfit,aki idén 30-éve,(1986.-ban)vált el a feleségétől,és azóta igaz,hogy lett egy második gyereke,aki házasságon kívüli,de ez a meglett elvált férfi teljesen megkattant. Abban az évben,amikor a válás volt,egy falu napon úgy berúgott,hogy ment egy Modern Talking zenére,és elkezdett táncolni az ablakban,és eközben két macskát a hona alá csapott,és elkezdett énekelni,hogy "Csú-csú-csúcsúcsú!" Na ennek az lett a következménye,hogy kijött az akkoriban állami Tűzoltóság,meg a Mentőszolgálat,de a Rendőrség is mint karhatalom jelen volt. Amikor nagy nehezen lehozták a magából kiforduló urat a ház 1-emeleti lakás ablakából,még a kiérkező Tűzoltó Autóra is fel mászott,és még el is akarta kötni. Akkoriban még IFA-W-50-es Tűzoltó Gépjármű fecskendők voltak,és középen volt az IFA-ban egy kis ablakocska,ahol be lehetett,és ki is lehetett mászni az ablakon,és a részeg elkeseredett frissen váló férfi majdnem meglovasította a Tűzoltó autót. De nagy szerencse hogy nem tudta megtenni,csak meg kísérelni. Én akkoriban a Mentőszolgálatnál dolgoztam,vagyis 1985-óta vagyok E.Ü.is és akkor találkoztam komoly pszichiátria beteggel. De szerencsére már tudom,hogyan kell egy ilyen beteggel bánni,és mit szabad,és mit nem mondani és tenni. Hála istennek sikerült beszállítani a pszichiátriára. De sajnos azóta sem gyógyult meg. Volt hogy majdnem két évet feküdt a pszichiátrián,és azóta is kezelésekre jár. Haloperidol injekciókat kap,és tablettát szed,vagy cseppeket. Reszket a keze lába azóta is. És mióta az OPNI-t bezárták, teljesen magára maradt. A gyerekei sem törődnek már vele. A második gyereke,is hasonló problémákkal küzd,de talán még rosszabb,mint az apja. Ez az ember egy értelmes gépjármű üzemi tecnikus volt,és amióta a felesége elhagyta,mert ivott néha,teljesen megroggyant az elméje. Van egy szürke macskája,akit Mici-nek hív,és vele szokott állandóan beszélgetni. Na egy szóval,a válás tette szegényt elme rokkanttá.

#válás #Meg lehet őrülni
2016. jan. 9. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a válás tette azzá, csak akkor jött neki elő a betegsége, amit az egyik gyereke is örökölt.
2016. jan. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Őneki már annyi, de te kedves kérdező, te jól vagy? Olyan fura az írásod.
2016. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichiátriai betegség nincs, pszichés betegség létezik.
2016. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bárki bármiben lehet pszichés beteg.
2016. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én jól vagyok. Köszönöm. Csak a Delfin Istenek,akik tartják bennem az erőt! "Arminius,adeüsz." Csillag Nemzetiségiek.hu Czeizel Beatrix Üzenetei,és vallási tanítása a delfin Istenekhez.
2016. jan. 9. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!