Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak elméletben kérdezem: ha...

Csak elméletben kérdezem: ha vki elmegy pszichiáterhez azzal, hogy öngyilkos akar lenni és utolsó lehetőségként elmegy hozzá egy beszélgetésre, akkor erre mit fog reagálni?

Figyelt kérdés
Mármint ugye nem hívja ki rá a mentőket és viteti el a pszichiátriára?
2016. jan. 9. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem. Felír neki valami dögerős nyugtatót/antidepresszánst, amitől gyorsan zombivá válik és függő lesz az illető. Pszichoterápiával nem húzza az időt, elvégre attól még meggyógyulna a beteg, arra nem kap jutalékot a gyógyszergyártól, meg amúgy sem érdekli.


Pszichológushoz menj, ha gyógyulni akarsz.

2016. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
pl. hogy 6 ezer Ft/óráért sírhatsz nála.
2016. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
6000? Van az 10 is...
2016. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
gyó, akko' 10 - nekem 8. Itt sírni-ríni ingyen lehet. Mondd csak bátran, az 'elméleti' panaszodat.
2016. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Egy pszichiáternek az a szakmája, hogy megállapitsa komolyan gondolja-e az illető az öngyilkolást vagy csak hülyiti. Óránként 10 ezerért megmondja. Ha úgy itéli meg, hogy komolyan gondolja az öngyilkolást, akkor teljesen jogos, hogy beviteti a pszichiátriára , ahol vigyáznak majd rá és kikezelik belőle talán.
2016. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... szóval értelmetlennek látom az életem. Minden széthullik körülöttem, semmit sem sikerül elérnem, annak ellenére, hogy rettenetesen próbálkozom. Nem vagyok vallásos és nem hiszek abban, hogy lenne egy másik életem, úgyhogy ha úgyis meghalok egyszer, akkor miért ne most? Ezért gondoltam, hogy felkeresek egy pszichiátert, csak aztán eszembe jutott, hogy ha ezt elmondom akkor lehet, hogy bedug a pszichiátriára, amit nem szeretnék.
2016. jan. 11. 09:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak azért küldene pszichiátriára, hogy ott vigyázzanak rád.

Ha szeretnéd, én mesélek neked, hogy hogyan is van ez. Én már megjártam ezt az utat.

Írj privit ha érdekel ;)

2016. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mármost!Ha te komolyan gondolnád azt hogy megakarsz halni,akkor nem akarnál semmilyen pszichologushoz menni,és nem is irkárnál itt.Hanem elmennél egy nyugodt helyre,ahol élettelenné tehetnéd magad.De mint kiderült inkább egy jó beszélgetés egy barát vagy sport jót tenne neked.Legközelebb ne így tedd fel a kérdést.
2016. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!