Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális ha valaki önszántá...

Az normális ha valaki önszántán kívül tesz valami rosszat valaki mással és ijedtében azonnal elfelejti hogy mit tett?

Figyelt kérdés
Pár hónapja meg kellett műteni a kutyánkat és bent kellett tartani még teljesen be nem gyógyult neki a seb és az elején nem tudott felmenni az ágyra ( ezt aztán orvosoltuk is neki egy kisszékkel ) ezért segíteni akartam neki és a hátsóját megfogtam meg az első lábai alatt és úgy akartam feltenni az ágyra, és persze ez neki fájt és egyből elkezdett vonyítani, én meg annyira megijedtem hogy mit tettem vele hogy mikor beszaladtak szüleim nem tudtam nekik megmondani hogy mi volt mert elfelejtettem, és ez csak pár héttel később jutott az eszembe, addig nem tudtam, az a rész kimaradt sehogy sem jutott szembe.

2016. jan. 11. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon megijed az ember, sokk hatására előfordulhat ilyen. De ahhoz tényleg nagyon nagyon meg kell ijedni.
2016. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egy elhárító (énvédő) mechanizmus. Ilyenek mindenkinek vannak, csak az a kérdés, hogy mik a domináns elhárító mechanizmusok, mert az, hogy elfelejtjük a kínos dolgokat, leginkább egészen kisgyermekkorra jellemző. Az egészséges személyiségnek érettebb elhárító mechanizmusai vannak.
2016. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, nem tudom lehet-e köze hozzá de kiskoromban volt bár balesetem és elég sok fizikai fájdalmat éltem meg ezidáig ( és még most is )... és a suliban is piszkáltak miattuk és elég mély depresszióba estem ( akkorjában is voltak olyanok hogy kiakadtam, elvitt a mentő és másnap nem emlékeztem hogyan kerültem be a kórházba ) hálistennek ezek lassan 10 éve megszűntek. Csak most mint ahogy írtam is fent mikor fel akartam segíteni az ágyra megnyomtam neki a sebét és hirtelen annyira megijedtem hogy megszólalni sem tudtam és csak napokkal később jutott eszembe hogy mi miatt is vonyított a kutyám.
2016. jan. 11. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!