Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » V. Metatarsus haránttörés...

Edömér2 kérdése:

V. Metatarsus haránttörés rögzítésére adott járógipsznél normális, hogy a talpam közepére tett sarok miatt a gipsz benyomódik, vagyis deformálódik?

Figyelt kérdés
Egyet már cseréltettem, mert szar pózban sikerült rögzíteniük, most meg az a bajom, hogy nem tudom normális-e, hogy a gipsz nem kemény, ezért a talpamba nyomódik, én úgy képzeltem, egy egyenes felületen terhelem majd a lábam, de így a súly középen van. Így nem lesz elmozdulás? Biztosan értenek a doktornénik/bácsik a munkájukhoz, csak velem elfelejtenek közölni ilyen részleteket(nekem kéne úgy kérdeznem, hogy nem is tudom előre a problémáimat), én meg vagyok olyan gonosz, hogy egy cseppet sem bízom bennük.

2014. márc. 22. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát annak elvileg nem szabad benyomódnia. De 1 napig ráállni sem lenne szabad, amíg a gipsz meg nem köt.


Bement a sarok teljesen a gipszbe? Képet nem tudsz róla feltenni? Így nem világos a dolog.


Volt már járógipszem többször is, de nekem ilyen probléma nem volt vele.

2014. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Direkt egyáltalán nem terheltem 24 órát, ahogy mondták, ennek ellenére éreztem, hogy deformálódott az első pár lépésnél is. Mozog az egész, én egy abszolút merev valamire gondoltam a gipsz alatt, de ennél az eleje, ami az ujjaknál van, az is mozog felfelé(igaz lefelé nem, ami a funkciója), meg a sarok is mozog befelé, ha ráterhelek.(nem marad bent, hanem a talp puhasága miatt besüllyed, majd visszajön). Ez a második gipsz, és már ennél is hülyének néztek, hogy biztos én csesztem el.
2014. márc. 22. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem béna a gipszelő, aki csinálja. Annak a gipsznek merevnek kellene lennie. Nekem éppen ez volt inkább a bajom vele, hogy tört is belülről több helyen.


A saroknak úgy kéne felerősítve lennie a talpad alá, hogy az ne mozogjon.


Nekem az ujjaim alatt egyáltalán nem is volt gipsz. De az sem volt jó, mert úgy meg járás közben időnként lelógtak a talajra :)

2014. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a youtube videókat elnézve ez egy rakat szar. A kérdés csak az, hogy okoztam-e kárt ezzel a törésen, hogy megpróbáltam így közlekedni. Szórakoznak az ember egészségével basszus, gyűlölöm ezt!
2014. márc. 22. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit tudtál csinálni végül? Visszamentél vele a dokihoz?
2014. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, szóval tanácsok töröttlábúaknak: ha kispórolják a gipszet és emiatt deformálódik/törik/beszakad/stb. menj vissza 39.-re is és kedvesen mosolyogva tetesd fel a 40. gipszet is. Vagy egyszerűen menj el egy boltba, vegyél gipszet és tedd fel magadnak youtube videók alapján...
2014. márc. 31. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!