Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián elme vagy...

Pszichiátrián elme vagy súlyos lelki betegeket is kezelnek?

Figyelt kérdés
Csak mert pl az depressziós az lelki betegség nem ?
2016. jan. 13. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"Kezelnek", igen. Teletömik minden vacakkal, aztán vagy használ, vagy nem.
2016. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó ez igaz,de akkor elmebetegeken kívül lelki betegek is vannak ?
2016. jan. 13. 15:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, van lelki beteg és elmebeteg is.
2016. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És lelki betegeket is csak leszedálják ?
2016. jan. 13. 15:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Én súlyos depresszióval voltam benn, engem nem szedáltak le. Nálad egyébként ki az elmebeteg? Van egy skizofrén barátnőm, aki időnként nagyon mélyponton van a hallucinációi miatt, de amúgy a legintelligensebb, legkedvesebb ember a világon, semmiképpen nem nevezném elmebetegnek.
2016. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Lelki beteg nincs is.

Mindennek van szervi oka.

2016. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem lelki betegség a depresszió, hanem mentális betegség. Pszichiátrián kezelnek mentális- és elmebetegeket. Persze ha a szedálást kezelésnek lehet nevezni.
2016. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem,én azt hittem a depresszió az lelki betegség,mert nekem azután alakult ki miután jó sok minden össze jött,és az idegeim is kezdték már kicsit feladni
2016. jan. 14. 06:41
 9/10 anonim ***** válasza:

De, lelki betegség az, vagy mentális, nevezd ahogy akarod, nem ez a lényeg.


Budapesten, az ilyen befekvős pszichiátriákon nincs terápia. Nem, nem feltétlenül szedálnak le, hanem arra megy ki az egész, hogy a lehető legjobb gyógyszert megtalálják az állapotodra. A szerintük legjobbat, nem feltétlenül hallgatnak arra, mit mondasz és néha letagadnak mellékhatásokat is. Ha beszélgetni is akarsz, az nagyjából nincs, hetente kétszer tíz percre megkérdezik, hogy vagy, de csak orvosi szempontból érdeklődnek.

Ez 5 budapesti pszichiátria összegzése, beleértve a sotét, amit a legjobbnak tartanak, a saját és az ismerőseim tapasztalata alapján.

A sotén pl. van csoport, én azt próbálnám meg, vagy bárhol máshol csoportot, ha nincs pénzed fizetős egyéni terápiára. Az ideggondozóban szintén nem érnek rá a problémáddal foglalkoznak, azt csinálják, mint a pszichiátrián, cserélgetik a gyógyszer, vagy ha nincs vele baj, felírják és megkérdezik, hogy vagy, hogy legyen mit írni a papírjukra.


Vidéken lehet, hogy nagyobb kapacitás van az ilyen helyeken az emberek lelkével terápiásan is foglalkozni, és nem csak egy jó antidepresszánst keresnek, vagy adnak egy random antipszichotikumot kis dózisban, ha nem tudsz aludni.

2016. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Vannak ún. terápiás osztályok, ahol nem az elmebetegek, hanem a lelki problémákkal küzdők vannak. Itt van egyéni- és csoportterápia, művészetterápia, stb. Gyógyszert csak nagyon indokolt esetben adnak.
2016. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!