Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg fogok őrülni? Annyira félek.

Meg fogok őrülni? Annyira félek.

Figyelt kérdés

Akkor kezdődött amikor az iskola a téli szünet után. Egyszerűen non-stop úgy érzem hogy szédülök, mintha valami belülről nyomná a fejemet, légzésproblémák, szúró érzés a szívemben. Had ismételjem meg hogy ez mind csakis az iskola kezdete után.

Egyre rosszabb és kezdem azt képzelni hogy mindenféle gyógyíthatatlan betegségem van.

Nem tudok gondolkodni, mintha egy köd függöny takarná el a valóságot, amit nem birok felfogni. Mintha csak lebegnék, minden nap egybefolyik, nagyon sok mindent elfelejtek. Annyira rohadt rémisztő ez az érzés, mintha elvesztettem volna a kontrollt a saját agyam fölött. Olyan érzéseket érzek amiket eddig soha. Mintha egyáltalán nem a valóságban lennék. Egészen véletlenszerű időszakokban tör rám az a szín tiszta félelem hogy meg fogom őrülni és egyszerűen képtelen vagyok lenyugodni.

Ha egyedül vagyok csak még rosszabb lesz.

Kérlek mondjátok hogy nem az őrültség útján vagyok mert annyira rohadtul félek hogy az szavakkal el nem mondható.


2016. jan. 18. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi nyugi nyugi! Először is, a pánik nem segít. Célszerű lenne előbb kivizsgáltatni, aztán lelki okokra fogni, ha nem találnak semmit. De jobb félni, mint megijedni, és a lelkieket is kezelned kell!
2016. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kellene orvosi segítséget kérned.
2016. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz "csak úgy megőrülni", nincs ilyen.


Az van, hogy nagyon gyorsan változik a tested, növekszik, hormonok termelődnek, melyek új és szokatlan érzéseket okozhatnak, amelyet meg kell tanulnod kezelni.


Meditáció, relax zene hallgatása, imádkozás, szép könyvek olvasása. Ezek a gyógymódok, melyeket neked kell elsajátítanod.

2016. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen leírtad a pánikbetegséget! :)

Ha meg tudod oldani, hogy ilyen helyzetben megfigyeled a légzésedet (ki, be, ki, be) és meg is próbálod lassítani és mélyíteni, az már segít.

Ha tudsz, járj pszichológushoz.

Ha nem, próbálj magadtól találni valamilyen relaxációs technikát (google a barátod, youtube), amihez kedved is van. Jóga, box, futás, zen, stb. Egy ilyen légzéses gyakorlatot érdemes lenne beiktatni a héten 1-2x.

2016. jan. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!