Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változtassak ezen? Ha...

Hogyan változtassak ezen? Ha nem változtatok, bele fogok lassan őrülni.

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok,( bàr egyàltalàn nem érzem magam ùgy, későn érő tìpus vagyok) tanulok, egy okj szakképzésre jàrok. Nagyon törekszem mindig a jòra, én akarok lenni a legjobb. Pròbàlok minnél jobb eredményeket elérni, mert minden àlmom hogy egyetemre mehessek. Viszont amiòta az eszemet tudom, szorongò tìpus vagyok. Nagyon bennem van ez a bizonyìtàsi vàgy, annyira bennem van hogy a nagyobb tz-k előtt, vizsgák előtt meg plàne, elérek egy olyan szintet hogy hiàba tanultam, úgy leblokkolok hogy a vilàgon nem jut eszembe semmi.. ugyanez volt az érettségin is..màjusban érettségiztem le.. 3-as lettem, egy 4-es lett. Olyan tantàrgybòl lettem 3-as, amiből 5-ös voltam mindig.. ez az egyik problémàm.. màs örül, hogy meglett neki, de én egyszerűen nem tudom ezt a mai napig feldolgozni, mind a mai napig esténként sìrok miatta. Nem hiszem hogy ez egy normàlis dolog lenne. Ha màr az érettségim nem sikerült, kitűztem magam elé a célt, hogy itt én leszek a legjobb.. kétes jegyekre àllok, 4-5 között, de egyenlőre még a rosszabbikat adtàk meg, majd évvégére felviszem. De ezen természetesen kiakadtam, nem bìrom elviselni ha példàul becsùszik egy hàrmasom, egyszerűen olyankor vége van a vilàgnak.. Sokszor elgondolkozom rajta, hogy van e értelme ennek az egésznek, hiszen ha màr ennyitől kiborulok, és egy 3-ért több òrákig képes vagyok bőgni, akkor mi van ha kikerülök az életbe? A problémamegoldò képességem borzalmas, inkàbb csak bőgök sokat és elbùjok a problémàk elől. A csalàdi kis légkör elég jò, nincsen sok vita, NEM a szüleim vàrjàk el a jò jegyeket. Nagyon rosszul élem meg azt, amikor dolgozatot ìrunk és ahogy beadtam nekem màr is azon kattog az agyam: ù,vajon jò lesz? Hanyas leszek ìgy? Mikor ossza màr ki..annyira ideges vagyok és bestresszelek, hogy egyszerűen màr sokszor fizikailag is rosszul érzem magam. Lelkileg meg plàne. Volt valaki hasonlò helyzetben? Hogyan oldottàtok meg? Ugye én elrontottam az érettségit (amiért mai napig sìrok titokban) és jövőre lesz az àllamvizsgàm.. màr most attòl félek.. hogyan küzdhetném le ezt az àllandò küzdelmet a stresszel, félelemmel, szorongàssal szemben? Kezem làbam remeg, ha engem szòlìtanak, szàrad a szàm, hànyinger. Màr arra is gondoltam, hogy lehet ezen màr csak a gyògyszer segìt? Betegesen félek a rossz jegyektől, vizsgàktòl. Hasonlò tapasztalat, ötletek?

Előre is köszönöm, aki olvassa és vàlaszol. :)


2016. jan. 13. 20:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor a félelmek okozzák a gátlásokat.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

Sokat segíthet, ha megtanulsz relaxálni. A legjobb az autogén tréning.

2016. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!