Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi jellemző a pszichopatákra...

Mi jellemző a pszichopatákra pontosan?

Figyelt kérdés

Aki ért a témához (szakmabeli), kérem segítsen.


Volt sajnos egy közeli ismerősöm, akire ezekből a meghatározásból mind a 10 igaz volt, pontosan ebben a sorrendben. Az egyezés 100%-os.

[link]


Ez eddig rendben van, de ha a hivatalos leírásokat nézzük, akkor ellentmondásokba botlunk. Ismerjük a legrövidebb jellemzést, miszerint a pszichopata "nem szeret, nem szorong, nem tanul". Tehát akire egy igaz, az már nem lehet az?


Akit én ismertem, úgy tudom, hogy elég szorongós volt, sokat volt frusztrált és ideges. Emberek elé se mert igazán kiállni szerepelni. Viszont a lelkiismerete nagyon gyatra volt, igazi nem volt benne, és empátiára se volt képes. A hazudás és irreális 180 fokos ferdítés is _gond nélkül_ ment neki. Ezzel a (valódi) szeretet is kérdéses. Ennek ellenére voltak olyan személyek, akiket minden áron megvédett és kinevezte őket számára legfontosabbnak.


A szeretet talán ott jelenik meg, hogy kismacskát szeretett simogatni meg etetni, illetve kisgyerekkel is foglalkozni. Kicsit fura volt azonban, hogy ott is szelektált, aki tetszett neki, azt nagyon szerette és rajongott érte, aki nem jött be neki első látásra az maradandóan hidegen hagyta.


Én úgy tudom, több válfaja is van.

[link]

"A személyiségzavarnak több arca is van: létezik amorális, antiszociális, aszociális, szociopátiás és pszichopátiás zavar."


Ezek mennyire különböznek, mindre ugyanúgy igaz a három alapállítás?


És egy utolsó: Úgy tudom, ez nem feltétlenül egy agyszerkezeti fogyatékosság, hanem egy személyiségzavar. Tehát akkor van olyan, aki hajlamos rá, de nem teljesen az, illetve nem mindig az? Van, akinek csak a közelítő jelei találhatóak meg és átmenetileg helyezhető el?


Előre is köszönök minden választ.



2016. jan. 18. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Nem bulvárlapokból kell a pszichológiát és a pszichiátriát megtanulni.
2016. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mondom hogy szakmai válaszolót kérek, tudsz olvasni? Ott vannak a részletek a kérdésben, de a te válaszod mintha fölösleges lenne.
2016. jan. 18. 23:38
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
It a gyk-n midenkinnek ket diplomataja van. Az egyik az minnimun orvosi, a másik meg terapeautai. Tee fel a kérdést mégegyszer, hadd lássam, mi erdekel.
2016. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!