Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiások! Első...

Tomhiddleston kérdése:

Szociális fóbiások! Első pszichiáter látogatásnál már kaptok gyógyszert? Hogy néz ki egy ilyen beszélgetés?

Figyelt kérdés

Tudom a gyógyszer nem megoldás, de nekem most gyors kezelés kellene ebben a pár hónapban. Félek menni orvoshoz, de rá jöttem, hogy muszáj. Segítsetek, milyen gyakran kell vissza járni? Hogy néz ki egy ilyen kezelés? Többször vissza kell menni vagy az első alkalomnál ad gyógyszert?

köszönöm!!



2016. jan. 20. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell gyógyszer elég egy pszichoterápia is ha ebben hiszel és segíteni fog rajtad.
2016. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egy ilyen terápia maga egy nagy beszélgetés hosszabb időn át. Szemben ülsz egy pszichológussal ő figyel rád nézi az arcjeleid és belekérdez dolgokba később megadja a választ.

Benned tudatosul,így megoldódik a problémád.

2016. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A gyógyszertől lehet, valamivel jobban fogod érezni magad, de ettől a fóbia nem fog megoldódni. A gyógyszer csak a tünetet csillapíthatja, de nem szünteti meg magát a fóbiát. Ezen kívül azért sem javaslom a gyógyszert, mert ha egyszer el kezdett szedni, akkor bizony sok esetben az emberek aztán évekig szedik, az orvos aztán javasol újabbakat , ezeknek vannak mellékhatásaik és összességében belekerülsz a pszichiátriai gondozás taposómalmába. A pszichiáterek nagy százalékban ezt teszik: megkérdezik, használt-e a gyógyszer, érez-e mellékhatást, jobban van-e és ált. ennyi. Itt nem szokott tényleges gyógyítás történni. A pszichológusok is igen leterheltek és az eü. berkein belül kevésbé érdekeltek a hatékony terápiákban.

Ha mész dokihoz, én mondanám neki, nem kérsz gyógyszert, hanem pszichoterápiát. Ez az állapot/betegség gyógyítható. Lehet rajta segíteni, még akkor is, ha a szakorvos meg akar győzni, hogy húha, ez csak gyógyszerrel tartható karban és havonta kell bizony visszajárnod a gondozóba, akár hónapokig/évekig is. Az eü. rendszernek érdeke a betegek visszahívása, mert az adminisztráció, a szolgáltatás fennmaradása, állami támogatottsága stb. miatt fontos, hogy legyenek betegek a rendszerben. Viszont ott nincs vagy kevés idő van a tényleges gyógyításra, meg kiégnek hamar a szakemberek, vannak lusták is stb. . Tudom, mert én is itt dolgoztam, szakember vagyok, aki elhagyta ezt az eü területet, mert csak azt látta, ezeken a helyeken nincs tényleges gyógyítás, csak álcázott valami.

Javaslom tehát: ne gyógyszert kérj, hanem pszichoterápiát. Ha azt mondja az orvos, itt erre nincs idő, akkor menj el olyan helyre, ahol vállalnak pszichoterápiát, tb-n belül. Ha nem találsz ilyet, akkor magánrendelés. Ha magánrendelést választasz, akkor figyelj arra, ha a szakember több hónapos/éves visszajárásról, kontrollról beszél, akkor köszönj el. Keress mást, aki nem pikk-pakk segítséget igér, nem is több hónapos/évest, hanem ezek között és intenzívet. Ha az eü-n belül gondolkodsz, akkor lehetőleg fiatal szakembert keress, mert ők több esetben lelkesebbek (vannak azért kivételek, a fiatalok sem mindig szerencsés választás, meg az idősebbek is ritkán jók lehetnek).

Még egyszer: ne gyógyszer, hanem pszichoterápia. Lehet nyugodtabb leszel tőle, meg "bólogató juhász", már elnézést, de a gyógyszer nem fogja megoldani a fóbiát. Sok szerencsét, mert a jó szakember megtalálására ez vonatkozik és gyógyulást kívánok.

2016. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindenképp magánrendelésre megyek, egy kiváló szakemberhez.

Attól tartok, hogy a nem gyógyszeres kezelés több hónapig fog tartani, mire látványos eredménye lesz. Nekem pedig most fontos lenne gyors eredmény(suli, vizsgák miatt).

Bár ez a hosszú beszélgetés megijeszt, ugyanis mint szociális fóbiás, nem szeretek idegen emberekkel beszélgetni, főleg úgy, hogy engem bámul közben.

Tudom, hogy ez a dolga, de akkor is. :D

Viszont az első lépésem az lesz mindenképp, hogy édesanyámmal beszélem meg ezt az egészet, ugyanis erről a "betegségemről" ő nem tud még...

2016. jan. 20. 11:11
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ezt inkább te képzeled be magadnak? Bár az orvos úgyis rá fog ébreszteni. Nem tudom elképzelni, hogy lehet, hogy a szüleid nem tudnak róla. Szerintem első alkalommal nem fog neked gyógyszert felírni. valószínűleg egy hosszabb beszélgetés lesz csak.
2016. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát ha már rászánom magam egy orvosi látogatásra, akkor ez már nem beképzelés.:)Bár én lennék a legboldogabb ha ez az lenne, mert akkor már nem lenne. :D
2016. jan. 20. 16:44
 7/16 anonim ***** válasza:

Én úgy írok neked, hogy ezt a sok zagyvaságot amiket előttem írtak, nem is olvastam el.

1. A pszichiáter 10 perc után tudja, milyen betegségben szenvedsz, és azt is tudja, milyen gyógyszert fog rá felírni. Ugyanis a saját tested, a viselkedésed, a modorod, a korod, a nemed, a foglalkozásod mindent elmond rólad. Amit te hozzá tudsz tenni, az a családi környezeted, a közérzeted, az érzéseid. Úgyhogy ne is próbálj meg színészkedni ( legtöbb beteg kisebbíti a baját mások előtt), inkább őszintén mond el a bajodat. Az orvosod előtt ne szégyelld magadat.

2. Már az első "látogatásod" alatt felírja a gyógyszered. Ha nincs különösebb panaszod a gyógyszerrel kapcsolatban, akkor legközelebb 3 hónap után kell visszamenned, ill. amikor újból irtanod kell.

3. Ne a pszichológustól várd, hogy megoldja az életedet, azt neked kell megtenned. A magán pszichológus sem lesz a lelkiatyád, nem is fog vígasztalgatni. A sebész sem teszi, meg a fülész sem.

4. Tőled függ, hogy megfogadod e az orvosod tanácsait, beszeded e a gyógyszereket ( napról napra pontosan, azonos időben), és meggyógyulsz, vagy pedig csatlakozol a gyógyszergyűlölők csoportjához, akik idő előtt önkényesen letették a gyógyszert, és ezért már évek óta kínlódnak egy pánikbetegségtől, ( meg a saját ostobaságuktól)

Egy volt pánikbeteg

2016. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! :)

Tehát akkor ezek a gyógyszerek mégsem jelentik a világvégét.

2016. jan. 20. 17:28
 9/16 A kérdező kommentje:
És ezek szerint menjek mindenképp orvoshoz, ne húzzam tovább, ugye?
2016. jan. 20. 17:33
 10/16 anonim ***** válasza:

Persze, nem jelentik a világvégét, de X*X bogyó és menj haza mondattal az ember nem gyógyul, csak elfedi kicsit, jobban az alapbetegségét, alapproblémáját, nem beszélve a mellékhatásokról és egyéb tényezőkről.

Egy szakember.


Viszont érdekelne, hogy az utolsó hozzászóló hogyan jött rendbe és már nem szenved a pánikbetegségben? A gyógyszerek mellett neked mi segített? Mennyi ideig voltál beteg és mióta nem vagy az?

2016. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!