Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy zajlik az első beszélgeté...

Hogy zajlik az első beszélgetés egy pszichiáterrel?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és eldöntöttem, hogy elmegyek egy pszichiáterhez, de kicsit félek tőle. Milyen kérdésekre számíthatok majd?

2013. jan. 4. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Behívnak, bemész. Köszönsz az orvosnak. Ő hellyel kínál, majd megkérdezi, mi a panaszod? Te elmondod neki, ő meg kérdezget. Nagyjából ennyi. Nem húznak ki belőled semmit, nem kényszerítenek semmire sem. Ne is várjál nagy hókusz pókuszt sem. A gyakorlott pszichiáter a viselkedésedből, a testbeszédedből, a panaszaidból von le következtetést. Ennyi a vizsgálat. Elmondja, mit állapított meg, ír fel gyógyszert, és eligazít a szedéssel kapcsolatban. Ja, és megmondja, mikor menjél vissza. Aztán ennyi az egész.

Mellesleg te csak maszek orvos esetében dönthetsz úgy, hogy elmegyek hozzá! Sztk-s betegként először a háziorvoshoz kell kerüljél. Ő megállapítja, hogy valóban pszichiáterre van szükséged, de előbb kivizsgáltat, hogy a tüneteidet nem e testi panaszok okozzák. És csak ez után mehetsz a pszichiátriára, vagy ahova kell. Ennek ez a rendje. Te nem állapíthatod meg magadról, hogy depressziós vagy, mert nem is értesz hozzá. Kérdezz!

2013. jan. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Amerikában baromi lazák,csak a lényeg. Mik a tüneteid ,mit érzel stb.Aztán kapod az első adag gyógyszert.
2013. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az interneten jártam utána, hogy ez konkrétan depresszió-e, de el fogok menni orvoshoz. Nagyjából ezek a problémáim: állandóan fáradt vagyok, nincs erőm semmihez, utálom magam, folyton a jövőn kattogok és sivárnak látom, egyedül érzem magam, egy hosszú párkapcsolatomnak lett vége és magamat hibáztatom teljes mértékben, úgy érzem senki nem szeret, nem megyek sehova, néha szúrást vagy nyomást érzek a mellkasomban, gyakran eszembe jut az öngyilkosság, de közben meg félek a haláltól, viszont nagyon vágyom a halálra
2013. jan. 5. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagy a panaszaiddal és ez jó, elsősorban ezeket kell elmondanod miután megkérdezte. Minél többet és részletesebben tudsz neki ezekről ÉS mindenről ami az életeddel kapcsolatos, annál többet ér, mert annál kevesebb pénzből el lehet érni eredmény, ha magán. Ha ingyenes, akkor meg annál kevesebb alkalomból, ugyanis kevés idejük van, szeretik hamar letudni.
2013. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
A szomorúságon, meg az önsajnálaton nem fog tudni segíteni senki sem. Csak és kizárólag te magad. Amit írsz, az nem depresszió, csak lehangoltság. Kezdjél neki valaminek. Sportnak, tanulásnak, olvasásnak. Sétálj nagyokat. Ismerkedj, barátkozz. Járj könyvtárba. Szóval kezdjél magaddal valamit...
2013. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem merek emberek közé menni
2013. jan. 6. 13:33
 7/9 anonim válasza:
Nálam úgy indult, hogy a pszichológus javasolta azt, hogy menjek el egy pszichiáterhez is, hátha így hatékonyabb lesz a kezelés. A pszichiáter is kérdezgetett pár dolgot (pl. milyen panaszaim vannak, a családban van-e depressziós, milyen a magánéletem stb.), aztán megállapított ezt-azt. Elsőre lehet, hogy nem fogja tökéletesen eltalálni a betegségedet, meg hogy milyen gyógyszer kell, előfordulhat, hogy többféle gyógyszerrel is kísérletezni fog. Egyébként én vagy egy fél évig jártam pszichiáterhez, két-háromféle gyógyszert is kipróbáltunk, de semmi nem volt jó, nem éreztem semmilyen pozitív hatást. Ráadásul általában még úgy is fél-egy órát kellett szobroznom a rendelő előtt, hogy időpontot kértem, és bent voltam vagy öt percig, ami nagyrészt azzal telt el, hogy a doki megkérdezte, mi újság, hogy érzem magam, meg tök felesleges dolgokról süketelt, időnként ő "produkálta magát" a poénjaival. Meguntam, és úgy döntöttem, hogy leállok a gyógyszerrel, pláne ilyen orvos mellett. Igaz, valószínűleg azért nem szánt rám sok időt, mert mellette jártam pszichológushoz is (meg nem fizettem neki), volt olyan, aki legalább fél órát ült bent nála, ha nem többet. Mindenesetre annyit tudok neked tanácsolni, hogy mindent mondj el a pszichiáternek, amit fontosnak tartasz magaddal kapcsolatban, és ha kérdez, akkor őszintén válaszolj neki. Aztán majd úgyis meglátod, hogy hasznos lesz-e a terápiája. De első körben szerintem inkább pszichológushoz kellene elmenned, lehet, hogy nincs is szükséged gyógyszerre.
2013. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van mindig egy valaki, aki fordítva szereti....

A szakorvost mindig meg kell előznie egy háziorvosi vizsgálatnak. nem azért, mert ez van előírva, hanem azért, mert ez így a logikus. Ő választja ki, hogy az állapotodtól függően milyen orvosra van szükséged. És a pszichiáter-pszichológus közül is mindig első a pszichiáter. Ő az orvos. De hát úgyis lesz, aki másként látja a dolgokat...

2013. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jut eszembe, kérdező!

Amiket leírtál, azok közül a "nem merek emberek közé menni" az első valódi tünet. Úgyhogy irány a háziorvos...

2013. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!