Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegek, van olyan...

9Enikő2 kérdése:

Kényszerbetegek, van olyan tevékenység a munkahelyeteken vagy a mindennapi életben, amelyekben észrevesztek képességcsökkenést ill nehezebben megy mint másoknak, ha igen akkor miket? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

#OCD #képességcsökkenés #kényszerbetegég
2016. jan. 21. 11:51
 1/6 anonim válasza:
Én mindent ellenőrizgetek. Otthon:bezártam az ajtót, elzártam a csapot, lekapcsoltam a villanyt? Munkahelyen: mindent megcsináltam, helyesen csináltam? Rengeteg időmet elveszi,lefáraszt,és még így sem vagyok biztos magamban,hogy jól csináltam a dolgokat. Nálad mik szoktak előfordulni?
2016. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, nálam a tisztálkodással szoktak gondok lenni. Röhejes, de pl egy fogmosás, amit más gyorsan letud, nekem kínszenvedés, mire oda jutok rendesen stresszelek hogy megint "sokáig" fog tartani a kényszereim miatt, fürdésnél ugyanez. Olvasásnál sokszor 100szor is visszaolvasok egy mondatot, nagyon rossz. 21F
2016. jún. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Magamra ismertem. Fogmosáskor is úlzásba viszem a sikálást több ideig is tart de az még tűrhető de tusolásnál minden cm számít főleg a hátam, addig mosom mig ugy érzem h tiszta mindenhol.Már szinte borzasztó a tisztálkodásra gondolnom ezek miatt.
2016. jún. 29. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:
2es vagyok, igen, egy kívülállónak ez viccesen hangozhat, de szinte rettegek ha eljön a tisztálkodás ideje.
2016. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kényszert csak az ellenkezéssel lehet csökkenteni,Erre rájöttem olyan mint egy zsarnok.Ha engedsz neki annál rosszabb,de ha nem akkor gyengül.nem vok bölcs de ezt tapasztaltam.Apró dolgokon szoktam én is kisérletezni.
2016. jún. 30. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen ebben igazad van, én is tapasztalom, az ilyen dolgokat egyébként (amik kényszeresek nálam), mindig próbálom minél hamarabb letudni, hogy már délelőtt végezzek velük lehetőleg, mint valami munka basszus :S
2016. júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!