Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Történik az agyban hormonális...

Történik az agyban hormonális vagy egyéb változás ihlet vagy más kreatív tevékenység közben/hatására?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Flow-élmény:

[link]

2013. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hogy lehet valakinek flow élménye, ha közben rá van kötve az eeg?
2013. ápr. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon bele kell mélyednie abba amit csinál.
2013. ápr. 8. 08:53
 4/7 anonim ***** válasza:
igen, de hogy tud valaki belemélyedni valamiben, ha közben eeg-s kanócok vannak rajta ?
2013. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A cikk szerint vannak akik hajlamosabbak ennek az állapotnak az eléréséhez van aki meg nem.

Gondolom nem mindenki képes rá.

Van olyan ember aki harmadik személy jelenlétében képtelen vizelni és ha mintát kell leadni akkor otthon kell megoldania befőttes üvegbe mert abban a helységben ahol az ablak mögött mászkálnak a nővérek már képtelen rá. Másnak meg ez egyáltalán nem okoz gondot akár beszélget is közben.

Bocsi a rossz példáért de el tudom képzelni hogy a vizsgálat nem oldható meg itt se akárkivel de az emberek egy csoportjával igen.

Ugyanakkor lehetséges hogy van aki életében soha sem tud elérni ilyen élményt max. ha terápiával segitik.

2013. ápr. 8. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem én már párszor átéltem ezt, de azt nem tudom elképzelni, hogy eeg vizsgálat közben is menne....

Pedig az is lehet, hogy másképp működik azoknak az agya, akik eeg-vel is képesek rá, és máshogy, akik nem...

2013. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm első. csak most tudtam elolvasni.

Ugy látom a flow-élmény nem ugyanaz mint ihlet vagy valami megoldás váratlanul eszünkbe jutása, de kétségkivül valamilyen szinten rokon dolgokról van szó.

A linkelt cikkben nincs szó hormonokról vagy más kémiai változásokról. Arra volnék kiváncsi ilyenkor történik e ilyesmi?

2013. ápr. 8. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!