Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen közösségben...

Miért vagyok ilyen közösségben, suliban?

Figyelt kérdés

Mindig arra törekszek, hogy a tanár még véletlenül se vegyen észre, lesütöm a szememet, vagy a padon fekszek, próbálok elbújni, ha esetleg kérdez valamit és szólítja fel az embereket, erős szorongásom van, nyomás a fejemben el akarok menekülni, nem jut eszembe semmi, leblokkolok teljesen, befeszült test.

Ugyanez a helyzet akkor is, ha az osztálytársak hangoskodnak félek hogy rám szegeződik a figyelem, vagy esetleg rajtam fognak poénkodni. Szívdobogás, hideg hullámok, remegés fejfájás. Nagyon érzékeny vagyok, ha valaki esetleg hülyeségből piszkál rögtön erős szégyenérzetem van, képes vagyok napokig egy kisebb beszóláson, kiröhögésen rágódni és ez teljesen lefáraszt és depis leszek. Ha beszélek valakivel, nem tudok a partnerre figyelni, nem jut eszembe semmi, hülyeséget mondok, mintha rövidzárlat lenne az agyamban. Nem nagyon nézek mások szemébe, elkapom a fejeem, nem tudok mondatokban kommunikálni, egy-két szó.

Amint kilépek az intézményből és indulok haza, mintha megszabadulnék egy hatalmas sziklától, démontól. Ilyenkor elgondolkozom, hogy valójában semmi életemet fenyegető dolog nem történik, de mégis félek.

Kicsit megfelelési kényszeres is vagyok, kisebbségi érzésekkel, az önértékelésem is 0.

Például csak azért kérdezek valakitől, hogy lássa, hogy tudok beszélni.

Ha, kérnek valamit azt szívesen megteszem, félek az elutasítástól.

Még sorolhatnám a közösségi problémáimat, de a szorongás, fásultság a lényeg.

19/F


2016. jan. 25. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fordulj szakemberhez. Segíthet az iskolaorvos, iskolapszichológus, háziorvos, helyi pszichiátriai gondozó.

A legjobb, ha pszichológust vagy pszichiátert keresel fel.

Ha nem tudsz megszólalni nagyon, akkor nyomtasd ki ezt amit ideírtál és a segítő már tudni fogja miben és hogyan segítsen neked.

Ne halaszd a segítségkérést, mert már így is elég intenzívek a tüneteid. Gyógyulást kívánok.

2016. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez lenne az a bizonyos szociális szorongásos zavar? És ennek mi a terápiája, kapok gyógyszert és bátrabb leszek tőle, vagy ezt a pszichológus oldja fel és ha igen hogyan, mert ha beszélget velem attól még nem nő az önbizalmam szerintem, kb a kezdetektől fogva ilyen kis szégyenlős vagyok. Úgy érzem ez a dolog már a személyiségem része.
2016. jan. 25. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár lehet szociális fóbia is, ennek elég nagy a valószínűsége. Viszont fontos látni a beteget, beszélni vele, hogy biztosan ki lehessen jelenteni ezt a diagnózist vagy mást.

Elég nagy valószínűséggel, hogy ún. viselkedésterápiában lesz részed. Lehet, hipnózist is alkalmaznak a beleegyezéseddel.

Igen, beszélgetni fognak veled és ettől az önbizalmad is nő. Kivéve, ha te nem akarod / ragaszkodsz az állapothoz. De ez sem okoz gondot a szakembernek, mert ha jó szakember, akkor ebből az állapotból is ki tud hozni.

Ha az oviban kezdődött, ha később, akkor is van lehetőséged az egészséges életre, gyógyulásra.

Van könyv is, amit ajánlani tudok. De! Én mindenképpen pszichológust javasolnék és mellette elolvasnám ezt a könyvet:

Reneau Z. Peurifoy: Szorongás, fóbiák, pánik. Ezt a könyvet még tankönyvnek is szoktam ajánlani.

2016. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nehéz elképzelni, hogy ilyen berögzült dolgokon lehet úgy javitani hogy teljesen eltűnjenek.

Kisvárosban ahol lakok a pszichiáterek csak gyógyszert írnak fel esetleg elküldenek kórházi pszichológushoz, terápiáról nemigen hallottam.

2016. jan. 25. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!