Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet bejelentkezni,...

Hogyan lehet bejelentkezni, bekerülni a Balassa utcai Pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Szemelyisegzavarra utaló tünetekre, illetve szorongásra kellene talán segítség.


Mi ennek a menete? Elég csak odatelefonálni és időpontot kérni úgyis, hogy nem vagyok nyolcadik kerületi lakos? Vagy beutaló kell? Elég a háziorvosi vagy kell pszichiáteri? Ha az utóbbi, akkor oda először kérek a háziorvostól a körzetihez, majd a körzetinél csak annyit mondok, hogy nekem beutalóra lenne szükségem ide? Ha ott végül felvetnék, hogy maradjak bent egy időre, mit válaszoljak, megéri?


És a Tündérhegy? Oda biztosan pszichiáter beutalója kell, nem? Tehát az utóbbi lenne a módszer már csak egy elbeszélgetéshez is, miért kell feleslegesen mondenhol köröket futni? Melyik jobb, melyik mire jobb Balassa utca vagy Tündérhegy?


Nagyon félek, nagyon fiatal vagyok még, hogy le rombolják az életem, és sajnos már rendelkezem nagyon kellemetlen tapasztalatokkal ilyen téren, de nem tudok mit tenni, mert már nem biztos, hogy megy egyedül.


2016. jan. 29. 05:31
 1/6 A kérdező kommentje:
*igekötők
2016. jan. 29. 05:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Tündérhegy jobb, a Balassában, amire bárki jelentkezhet, az csoportterápia, bentlakós, nem voltam, de elmondások alapján (meg igen, előítéletes vagyok, de csak úgy fejre) nem az a szint, mint Tündérhegy. Nem mondom, hogy nem lehet jó, de sokkal több lepukkant embert láttam az udvaron, akik a csoportra jártak. Erre telefonon vagy akárhogy kérsz egy időpontot, beírnak az első csoportba, amiben még van szabad hely, a várakozás akár több hónap is lehet.

Ha a sotén osztályra akarsz kerülni és nem tartozol oda, az problémásabb, én is náluk vagyok spec. engedéllyel, ne zárjuk ki ezt a lehetőséget, de ott nincs pszichoterápia, a gyógyszerekkel kísérleteznek.


Tündérhegyre meg háziorvosi beutaló kell és ha még mindig úgy van, mint pár éve, akkor ha nem viszed az első interjúra, az nem gond, csak ha befekszel, akkor kérik, hogy pótold, ha nincs meg. Ezt sem tudom biztosra, de oda egy-két hét alatt bekerültem mindig, volt, hogy csak napokat kellett várnom.

2016. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyit még, hogy ha a Balassába akarsz menni, hívd fel őket, hogy fogadnak-e úgy, hogy nem tartozol oda, és próbáld meg indokolni, hogy miért nem jó az, ahova menned kéne. Engem így vettek át. Bekerülni lehet beutalóval is háziorvostól, de volt már, hogy csak bementem, elmondtam, hogy ez és ez a gondom van, elég nagy a baj, légyszi vegyenek fel. Felvettek.


Nem tudom, miben tudnék segíteni még, de ha van kérdésed, írj privátot, igyekszem válaszolni.

2016. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ha jól értem a Tündérhegy a legjobb opció. De az is bentlakós gondolom.


Már másfél évet egyszer elpazaroltam arra, hogy a körzetihez járjak havonta egyszer kb. és semmit nem használt, félreértettek és csak rosszabbodott az állapotom, ezt nem akarom ismét.

Intenzívebb, tartósabb segítségre van szükségem és teljes kivizsgálásra, de nem tudom, hogy ez egyáltalán bejárósan lehetséges-e.. valószínűleg bent laknom kéne egy-két hetet minimum, nem (ha feltesszük, hogy tényleg erre van szükségem)?


A SOTE akkor nem feltétlen jó nekem, nem akarok csak gyógyszereket, sőt lehetőleg egyáltalán nem, inkább terápiát.


A Balassában most akkor bárki mehet vagy átjelentkezni kell? Miért van az, hogy a Tündérhegyre néhány nap alatt bekerül az ember, a Balassába pedig hónapok után, ha elvileg az előző jobb? Akkor végül ott próbálkozzak amúgy?

2016. jan. 29. 16:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm egyébként az eddigi válaszaidat!
2016. jan. 29. 16:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah és igen, bejárós lehetőségekből amúgy mik vannak? Illetve akinek van ezzel tapasztalata egyetem mellett, hogy lehet megoldani, ha arra kérnének, hogy feküdjek be, vagy az lenne a legjobb? Akkor passziválnom kéne magam? Azért mert most lenne ezzel jó foglalkozni, nem halogatni.
2016. jan. 29. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!