Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichés okokból adódó állandó...

Pszichés okokból adódó állandó izomfeszüléssel milyen szakemberhez forduljak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, kiskorom óta állandó stressznek voltam kitéve egészen 1 évvel ezelőttig. Azóta nem ér sok stressz, de az állandó izomfeszülés megmaradt, aminek viszont rengeteg tünete van; magas pulzus, pattanások, agyi vérkeringés zavarok stb. Szóval az a helyzet hogy nem ér kívülről stressz, de mégis olyan tüneteim vannak mintha ugyanúgy stresszben élnék. Milyen szakemberhez forduljak?

2016. jan. 31. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichiátert vagy neurológust.Mondjuk előbb neurológust,mert ha a bajod pszichés és nem idegi,akkor pszichiáterhez tovább küld.
2016. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legelőbb mindig háziorvoshoz. Elmondod a panaszaidat, megvizsgál, és beutal megfelelő szakorvoshoz.
2016. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A megoldás a relaxáció, bogyók rossz esetben is csak a kezdethez kellenek.

Relaxációhoz minden pszichológus ért, de a teljes pszichés gyógyuláshoz helyes mélylélektani módszerekre (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, stb.) kiképzett terapeutát választanod.

2016. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Házi orvos általában csak beutal a pszichológushoz..

Azért van állandó izomfeszülésed, mert évek során felhalmozódott feszültség lerakódott.

Konkrétan egyébként a kineziológus foglalkozik ezzel..de az nagyon drága...(én nem próbáltam)

Nekem évekig olyan érzésem volt mintha kést szúrnának a nyakamba és nem szűnt meg..5-6 évig. alvászavaraim lettek súlyosan és folyamatos izomfeszülés amit írsz nyakban, derék tájékán. olyan 20 éves korom környékén kezdődött..


Gyógyszert nem voltam hajlandó szedni..viszont az ember saját hajánál fogva nehezen tudja magát kihúzni a mocsárból, mint Háry János..

Mostanra sikerült elmulasztanom.

A legfontosabb a rendszeres alvás..reggeli kelés betartása, ami nekem csak úgy sikerült, hogy jógára megyek 7-re..ízületek, izmok nyújtása, lazítása..kiegyensúlyozott étrend.

Nem árt ha van szeretetenergia..társaság, ez mondjuk nekem nem jött össze, de amiket leírtam segítettek:)

A lényeg, hogy most kezd el, mert utána súlyosbodni fog.

2016. febr. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sportot próbáltad már? Ami jól kifárasztja az izmaidat.
2019. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!