Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik szerű rosszullétek,...

Pánik szerű rosszullétek, állandó kimerültség hátterében állhat vitaminhiány, szervi betegség, vagy egyéb nem feltétlen mentális eredetű probléma? Ha igen, hogy deríthető ki a valódi ok?

Figyelt kérdés

2015. dec. 7. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség?
2015. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A pánikbetegség egyrészt nem ugyanaz, mint a néha jelentkező pánik rosszullétek.

Másrészt a kérdés az, hogy a hátterében mi állhat.

2015. dec. 7. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első körben szerintem keresd fel a háziorvosodat, mert rengeteg féle oka lehet, és látatlanban nem lehet diagnozist adni
2015. dec. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tejallergia? Hasonló tüneteket okoz, és egyszerűen kideríthető az ok. Hagyd el a tejet, és mindent amiben tej van. Már 3 nap után érezned kell a változást. Veszítenivalód meg nincsen, csak a rosszullétek.
2015. dec. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagyon hasznos válasz!!

Kipróbálom.

Meg olvastam arról, hogy például a sok kávé, meg a sok cukros étel is okozhat ilyesmit, vagy ha leesik az ember vercukra, meg a kevés folyadékbevitel...

Úgyhogy ezekere megpróbálok odafigyelni.

2015. dec. 8. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen a vercukorszint probléma az a hypoglykemia. Aztán stressz, B-vitamin hiány (mivel az idegvedo vitamin), nekem pedig az okozott kóros faradtsagot, hogy 25 év szemuveghordas után tűnt fel egy orvosnak, hogy szuletetten cylinderes az egyik szemem, és addig rossz szemüveget hordtam. :( Ez azért is baj, mert kiderult, hogy igy jobban fárad az agy illetve nem működik jól, hozzá egy kis számítógépes munka... király volt. Mire kiderult, már úgy éreztem magam, mint az orvosi ló. Egyébként van krónikus fáradtság szindróma is. Nem tudják az okát. Mindez azért érdekes, mert stresszes világban élünk, és a dolgok osszeadodnak, meg egyik dolog következik a másikbol.

Vannak ma már olyan központok, rendelők, ahol géppel is végeznek allapotfelmerest (Google). Attol még, ha ilyet csinaltatsz, a gyógymód lehet hagyományos orvosi gyógyszer is, ha aztán felkeresed a megfelelő szakorvost is. A háziorvost is megkerheted, küldjön el pár helyre, ahova meg nem kell beutalo, magadtól is elmehetsz, csak nem pánikrohammal kell elmenned a szemeszetre pl, mert akkor csak beszolnak, hanem hogy szeretned leellenoriztetni a szemed, kivizsgaltatni, allapotfelmerest kérsz, mert az a gyanud, hogy erről vagy fáradt, max megemited, hogy már pszichés problémakat is eszlelsz magadon a fáradtságtol. Orvosok amúgy szeretik nem figyelembe venni, hogy másik szerveddel is bajod van, mintha az nem te lennél és hülyének nézni azért, mert agyalsz az egészsegugyi problémaidőn, és te akarod őket megoldani.

2015. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!