Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit tapasztaltok? Miért...

Ti mit tapasztaltok? Miért vagyok éhes, ha ideges vagyok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a középiskolát és azt tapasztalom, hogy képtelen vagyok megfelelni. Viszonylag erős suliban vagyok ahova simán bekerülhettem, de egészen megváltozott az oktatásról a véleményem.

Ideges vagyok, mert nem vagyok képes annyi órára annyi anyagot megtanulni, legfőképp megérteni. A tanárt nem érdekli hogy mi is van, hanem csak dolgozatokban számonkéri és hiába sikerül a feladott anyagot megtanulni/érteni ha nem azt kérdezi. Szüleim persze nem hiszik el, hogy többet kérdez, és ők csak a jegyeimet látják amiket egyenlőre nem túl jók.

Ideges vagyok, szinte szorongos egy egy dolgozattól és annak eredményétől, és mikor izgulok akkor valamiért végtelenül éhes vagyok. Nem eszek többet mint kellene mert félek hogy elhízok ami nagyon kihatna a közérzetemre. Mivel oldható meg ez a probléma sorozat?

15/f



2016. febr. 3. 21:39
 1/2 sajtostejföl válasza:

Mintha a 17 évvel ezelőtti önmagam panaszkodna! Gimi elsős koromban egy végzős próbált helyrerázni, mondván, hogy ha már most parázok és éjszakába nyúlóan tanulok, mi lesz érettségi előtt? Ott a pont. Végigcsináltam az erős gimit (jó volt a társaság, szuper általános műveltséget adott), a felsőoktatásban pedig vettem egy fordulatot. Persze szülőnek nem tetszett! Ma ápolónő vagyok, és nem bánom, hogy nem mentem tönkre az élvonalbéli könyökölésben.

Véleményem szerint először is oszd be az idődet! Vedd rá magad, hogy legjobb tudásod szerint megérts, megtanuld az anyagot! Ne odázd el a tanulást, hogy "majd este", "majd vasárnap"! Sorold előre a teendőid között! Ha más dolgod is van, akkor is olvass el minden aktuálist még frissiben, aztán tégy, amit szeretnél, és ha kell, utána ülj neki a keményebb témáknak! Hidd el, többet ér, ha átveszed és csinálsz mást, mint ha délutántól éjfélig egyfolytában fölötte görnyednél! Ha a józan ész határain belül mindent megtettél, akkor pedig próbálj megnyugodni. Ha nem tudod megfogalmazni, mit kellett volna másképp csinálni annak a napnak a 24 órájában, hogy felkészültebb légy, akkor valószínűleg minden tőled telhetőt megtettél, és ez a lényeg. Ja, és aludd ki magad! Hidd el, minden ott kezdődik, hogy rendszeresen alszol-e eleget! És szerintem egyél. Ha félsz az elhízástól, akkor egyél gyümölcsöt, zöldséget, húst, főtt kaját, amit kívánsz, csak ne cukros dolgot. Serdülő vagy, enni kell. És menj mozogni! Az a túlevésen is segít, és a fejed is kiszellőzik.

Próbálj ki valamit, tanulási praktikákkal meg tele az internet, csak döntsd el, milyen apróságot fogsz megváltoztatni, légy következetes! Ne engedj a "kisördögnek", aki beszólogat az önbizalmadnak és lelkiismeret-furdalást csinál! Nem kell depressziósnak, gyomorbetegnek, anyagcsere-betegnek lenni egy szar oktatási rendszer miatt. A szüleid idejében más volt az oktatás.

2016. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sajtostejföl válasza:
Ja, és "egyelőre".
2016. márc. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!