Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek? (pszichológus)

Mi tévő legyek? (pszichológus)

Figyelt kérdés

Már jó ideje megfogalmazódott bennem az a dolog, hogy pszichológushoz szeretnék járni, mert úgy érzem, hogy segítene. Több okból is szeretnék eljárni, amiket most nem részleteznék, de főként azért, hogy fel tudjam dolgozni a múltban történt dolgokat, ez úgy érzem külső segítség nélkül nem megy...

Valamint érzem, hogy valami nincs teljesen rendben velem. Állandóan szorongok, feszült vagyok és ehhez hasonlók. Egyszerűen képtelen vagyok kezelni a stresszt és szeretnék ez ellen tenni. Ezt lényegében már elhatároztam, de hiába néztem utána rengetegszer az interneten nem vagyok tájékozott a témában és ezért kérnék itt segítséget.

Először is szeretnék megbizonyosodni arról, hogy egyáltalán lehetséges-e az, hogy "csak úgy" eldöntöm, hogy szeretnék pszichológushoz járni? Meg lehet-e oldani ezt ingyenesen (18 év alatt)? Ha igen mi szükséges hozzá, beutaló vagy valami más esetleg?

Valamint, ami még elég nagy probléma, hogy HA mindez egyáltalán megvalósítható, akkor hogy beszéljem ezt meg a szüleimmel? Mivel nem állok túl közel hozzájuk nem igazán osztom meg velük a problémáimat és nem is mutatom ki, ezért elképzelhető, hogy nem is vesznek komolyan és ettől eléggé tartok. Lényegében ezért is húzom már hosszú ideje ezt a témát...

Úgy érzem szükségem van erre és szeretnék végre lépni valamit. 15/L


A segítséget/információkat előre is köszönöm!



2016. febr. 5. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg létezik minden iskolában iskolapszichológus. Én a helyedben az osztályfőnökömnél érdeklődnék felőle, hogy van e és igénybe lehet e venni. Emellett persze azt is tanácsolnám, hogy anyukáddal próbálj meg beszélni, próbáljatok kialakítani egy olyan viszonyt, teremtetek olyan légközt, amiben nyíltan beszélhetsz belük bármilyen problémáról. Tudom, hogy ez nem könnyű, nekem is csak felnőtt koromra ment, középsulis éveim alatt rengeteget titkolóztam előttük. Egy idegennek, főleg hozzáértő idegennek, mint amilyen a pszichológus sokkal könnyebb mesélni arról, hogy mit érzel.
2016. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sulipszichológus
2016. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Van az iskolában pszichológus és gondoltam is rá de aztán a bemutatkozásánál kiderült, hogy Ő inkább csak az iskolai dolgokkal foglalkozik és mondta is hogy csak tanácsot tud adni és nem "gyógyít" és ez eléggé elgondolkodtatott hogy egyáltalán tud-e segíteni. Valamint nagyon kevés az ideje és maximum 3 alkalommal lehet hozzá fordulni, amit meg végképp nem értek de sajnos ennyit képes megtenni mert egyszerre 3 iskolában is dolgozik. Esetleg arról tudok vele beszélni, hogy további pszichológiai kezelést lehet-e intézni? Talán így meg tudnám oldani.

Édesanyámmal nem beszéltem 4 éve és nem is láttam szóval a jelenlegi helyzetemben mostoha anyummal tudnék beszélni erről vagy apámmal, de sajnos mint mondtam egyik sem lenne egyszerű. Persze ha ezen múlik akkor összeszedem magam és valahogy beszélek velük, de előbb szeretnék tisztában lenni a dolgokkal és csak akkor szólni, ha már tudom hogy lehetséges ez az egész.

Köszönöm az eddigi válaszokat és ha ennek tudatában tudna még valaki valamit javasolni annak továbbra is örülök..!

2016. febr. 5. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!