Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem túl káros élvezeti cikk...

Nem túl káros élvezeti cikk létezik?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e olyan élvezeti cikk, ami nem túl káros? Nagyon-nagyon hosszú és zűrös hónapok állnak előttem, és valamivel szeretném oldani a feszültséget, de a sport nem sokat segít, és rengeteget kell tanulnom, magolnom, van hogy fél napok mennek el... Nem dohányzok és alkoholizálok, mert ezek károsankaz egészségre nagyon.


Ami rettentően lenyugtatott, az a füstölő, de olvastam, hogy rákot okoz (vagyis orvosok írták), ezért kidobtam őket... Pedig valóban jó hatással volt rám az illatuk. A vízipipa sem jobb, gondolom?


Esetleg valami alternatíva létezik? Vagy ami élvezeti cikk, az már káros is egyben?


Üdv.


2016. febr. 7. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
motorozás, dugás, de én a sportot megpróbálnám újra, egy másikat akkor, csodákra képes
2016. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb és nem káros "élvezeti cikkek" pl. a sport. Ha neked ez nem vált be, akkor nem a számodra megfelelőt végzed. A jóga is nagyon-nagyon sokat segít két tanulás között is, de alatta is. Az agykontroll is szuper, meg az autogén tréning is. De a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás is fontos. Ha ezt nem igazán tudod most megtenni, akkor mindenképpen tanuld meg valahol az autogén tréninget.

Ha a füstölők beváltak neked, akkor használd őket. Az viszont már tényleg nem mindegy mit. Olvass utána, mert nem mindegyik okozhat gondot, sőt!

Ezek a természetes "doppingok", rövidtávon és hosszútávon is csak jót tehetnek, és az élet összes területére pozitív hatással vannak.

2016. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem az evés szokott sokat segíteni
2016. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen: még a szex és / vagy önkielégítés is sokat segíthet.
2016. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket.
2016. febr. 7. 14:23
 6/7 A kérdező kommentje:

a meditációs zene, ami segít valamit... Inkább a kelet híve vagyok, ezért is használ pl. a füstülő.


Az önkielégítés akármennyire is szokatlan, fiatal férfi létemre nem sokat segít :S

2016. febr. 7. 14:25
 7/7 anonim válasza:

Én néha amikor megtehetem akkor mandulával (azt lehet rágcsálni, már az is jó érzés) és százszázalékos gyümölcslevekkel szoktam nyugtatni és kényeztetni magam, sajnos ezek nagyon drágák, de nálam kicsit még az ár is pozitívan játszik közre mégis, hogy most megengedhetem magamnak, megérdemlem, élvezhetek egy kis luxust, ilyen formában. Nekem most ezek a szenvedélyeim, és még mindig olcsóbbak és nem mellesleg egészségesebbek, mint a cigaretta vagy az alkohol. :)


És amúgy igen, nekem a sport segít ezen kívül a legtöbbet, teljesen el tudok merülni benne, mondjuk ilyen a rajzolgatás, festés vagy hasonló alkotó jellegű tevékenységek is. Jógázom, meditálok, küzdősportolok. Olyanokat űzök, ahol az egész testet átmozgatom, ahol figyelni, esetleg gondolkodni kell és a lélekjelenlét is számít. Ezek együttese akár ellazít, javítja a mozgáskultúrám, jó hatással van az egészségemre, fejleszti a jellemem, vagy megtanít megvédeni magam. Önbizalmat és tartást adnak. Ráadásul még kapcsolatot is létesítek így emberekkel, számomra a küzdősport kicsit olyan, mint a tánc, folyamatosan kapcsolatban vagy a másikkal, mindig kezdeményezni vagy éppen válaszolni kell, csak éppen izgalmasabb, így még szociális szempontból is terápiás hatású, főleg, hogy nagyon kedves a mesterem és az edzőtársaim is rendesek. (Ilyet viszont nehéz találni, rengetegen csak a pénzt kérik el a tanítványoktól, de nem adnak egyebet, én nagyon sokáig kerestem, most ezért szerencsésnek érzem magam.)


A sport abban az egy-két órában amíg csinálod és utána még egy kicsit nagyon jó érzés, de igazán csak akkor fejti ki hatását, ha tényleg megfelelőt választottál, megfelelő edzővel és olyat ami illik is hozzád és a legfontosabb, hogy mindezt életmódszerűen is űzöd, és nem csak kéthetente lejársz egy konditerembe mondjuk.


Engem ezek tartanak életben, sajnos sokszor visszaesek és én még nem teljesen tartok ott, hogy teljes jó hatásuk élvezni tudnám, mert nekem még nem ivódott mind mélyen az életmódomba, gyakran kissé még erőtlen vagyok, de legalább jó úton haladok. Kicsit addiktív személy vagyok, függtem már mástól is, örülök, hogy most viszont ezekre találtam, így ezt a kötődésem is kiélhetem valami iránt, és az viszont csak hasznomra van.


És igen említették már mások is, az egészséges őszinte emberi kapcsolatok, párkapcsolatok segíthetnek még rengeteget. Én sajnos ezek hiányában vagyok viszont. Egyedül sokszor nagyon nehéz.


A lényeg, hogy kívánom neked is, hogy megtaláld azt ami számodra hasznos és jó és segítségükkel átlendülj a nehézségeiden. :) Ezeket pedig biztatásul és példaként írtam, remélem van ami választ ad a kérdésedre.

2016. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!