Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dolgozhatok-e így, ebben a...

Dolgozhatok-e így, ebben a munkában?

Figyelt kérdés
Van egy erős gyanú a családban, hogy Asperger szindrómám van, viszont óvónőnek tanulok és ebben tudom magam elképzelni a jövőben. Mekkora kockázattal járna, ha hivatalosan is papírom lenne erről? Dolgozhatok-e a jövőben óvónőként, ha ez "kiderül"?

2016. febr. 8. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom engedélyezik-e, de ha valóban Aspergeres vagy nem neked való ez a szakma és felelőtlenség lenne, engedni, hogy óvónőként helyezkedj el. Ha most is annak tanulsz és jól helyt állsz, jól tudsz kommunikálni a gyerekekkel stb, akkor viszont erősen kétlem, hogy Aspergeres lennél.
2016. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Max néhány budai magánóvódát kivéve sehol nem fognak rajtad Autizmus-vizsgálatot végezni, hisz a magyar óvódáknak általában a mindennapi létezéshez sem nagyon van pénze, nem hogy minden oda jelentkezőt drága pénzen pszichológiai vizsgálatokra fizessenek be. Sőt, ha tényleg Aspie vagy, az csak segíteni fog téged abban, hogy kezelni tudd a hasonlóval küzdő gyerekeket!


Javaslom megtekintésre a Láthatatlan jel c. filmet

2016. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha tudsz bánni a gyerekekkel, nem érzed magad rosszul közöttük, tudsz velük kommunikálni és elviseled a hangjukat, akkor csináld. Kivizsgáltatni a munkahelyed nemigen fog, főleg, hogy ilyen munkahelyre aspik nem is szoktak kerülni, mert nem bírják a zsivajt, a gyerekek idióta kérdéseit, a testi érintkezést (a gyerekek sokszor ölelgetik az óvónőket, ahogy láttam), stb. Jómagam aspiként inkább kilőném magam a holdra, minthogy gyerekkel kelljen foglalkoznom, pláne tucatnyival.
2016. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!