Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismét elmenjek egy pszichológu...

Ismét elmenjek egy pszichológushoz vagy ne?

Figyelt kérdés

Már több, mint 4 éve Borderline személyiségzavart és depressziót állapítottak meg nálam. Nagyjából fél évig szedtem a gyógyszereket, eljártam a pszichológushoz, pszichiáterhez. De úgy éreztem, nem segítenek ezért ott hagytam. Ezután fél évig természetgyógyászhoz is jártam, de úgy voltam vele, hogy az sem jobb. Tehát nagyjából 3 éve csak lógok a levegőben. Vannak jobb, de legtöbbször nagyon rossz napjaim. Igazából, mindkét helyen úgy éreztem, hogy nem figyelnek rám.

Egy ismerősömnek is gondjai akadtak, de egy hónappal utána már vígan mesélte, hogy neki mennyit segített a gyógyszer, meg a beszélgetést, én meg szomorúan hallgattam. Vérszemet kapva ezen, talán nekem is meg kéne próbálnom újra? Magánrendelésen gondolkozok, mert előtte csak sztk-n voltam. De attól félek, hogy eegy idő után ezt is "megunnám", az meg csak így kidobott pénz lenne.

Szerintetek?



2016. febr. 9. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj, egészen jó terápiák vannak rá. Tündérhegy vagy más hely esetleg, ahol kompletten kezelnek.
2016. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok.
2016. febr. 9. 16:30
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Mindenképpen érdemes elmenned! Javaslom, hogy klinikai szakpszichológust keress, aki foglalkozott már ilyen típusú problémával és jártas pl. a dialektikus viselkedésterápiában.


Ha megmondod, merre felé keresgélsz, tudunk szakembert is ajánlani.

2016. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Somogy megye
2016. febr. 11. 10:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen kezeltesd magad. Így csak elmennek az éveid szomorúsággal és fájdalommal telve. Ha keresel kezelést, legalább esélyt adsz magadnak. A borderline-ra nem olyan rég találtak hatékony terápiákat, szóval ne add fel!
2016. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 enkidu válasza:
Csak olyan pszichológusnál érdemes maradni is, akinél érzed, hogy jó lesz neked, meg van a személyes szimpátia és bizalom. A pszichológusok között is nagy különbségek vannak. Más és más személyiséggel rendelkeznek, más és más módszerekkel dolgoznak. Mindenképpen magán-ba menj, ha megengedheted magadnak. És a legfontosabb minden terapeutánál az az, hogy rád figyel. Oda figyel rád nagyon. Ha ezt nem érzed, ne maradj ott és addig keress, amíg ilyet nem fogsz találni. De még egyszer mondom, hogy az állami szektort felejtsd el, mert ott a túlterheltség miatt nem lesz elég idő, nem lesz elég figyelem. Kaposváron keresel?
2016. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!