Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Venlafaxine gyógyszer, mit...

Venlafaxine gyógyszer, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az orvosom 75 majd 150 mg venlafaxine hatóanyagú kapszulát akart felírni, ami RETARD gyógyszer, ami ha jól tudom azt jelenti, hogy hosszasan tart, vagy hosszan szívódik fel.

Én tablettát kértem.

A kapszulát naponta egyszer kellett volna bevenni reggel, a tablettára azt mondta, hogy az nem RETARD, tehát reggel és délben is kell.

Találtam olyan tablettát, amin azt írja, hogy hosszasan felszívódó.

Mivel tabletta, napi 2x szedtem.


De nagyon elbizonytalanodtam.


Tabletta, de hosszasan felszívodó. Akkor most napi egyszer vagy kétszer vegyem be szerintetek?



2016. febr. 5. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű a kapszula "retardabb".Én is szedem ezt Faxiprolt jobban szeretem olcsóbb és ugyanaz mint az Olwexia.Nagy különbség nincs de több részletre elosztva mindig jobb szedni.
2016. febr. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szia. Ez az első gyógyszered?
2016. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Tisztázzuk: van a kapszula, gyártótól függően kétszínű (mivel tucatnyi gyógyszergyár készíti ezzel a hatóanyaggal), tehát ez vékony falú, és por/nagyon apró golyócskák vannak benne. Ez a RETART, mert 12+ óráig szívódik fel. A másik a tabletta, ami nagyjából 6 órás.

DE: ezt a hatóanyagot olyan betegségre alkalmazzák (depr, pánik, stb), ahol úgyis az számít, hogy a vérben a szintet fokozatosan emelve fejtse ki hatását, szinte teljesen mindegy, melyiket választod/ill a z orvos melyiket választja. Úgyis több hét, mire megemelkedik a szint annyira, hogy elkezdesz jobban lenni.

Ha véletlenül kihagysz egy napot, akkor sem lesz bajod, pont emiatt. De mindezt a dokiddal beszéld meg, mielőtt kísérletezni kezdenél.

2016. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!