Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik legjobb barátnőm...

Az egyik legjobb barátnőm vagdossa magát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már több mint egy hete csinálja, és nekem egy pár napja mondta el. Csak én és a pasija tudunk róla, és szeretném hogy ez így is maradjon. Nagyon aggódom érte, mert tudom hogy erre úgy rá lehet szokni mint a drogra, és ugyanolyan káros. A barátjának megígérte hogy abbahagyja, de ezt az ígéretet nem tartotta be. Vele élek kollégiumban, és már gondoltam rá hogy elveszem a borotváját, de van egy olyan érzésem hogy akkor csak elkérné másét. Az is meg fordult már a fejemben hogy beszélek a barátjával és eggyütt kitalálunk valamit, de félek hogy azt a barátnőm támadásnak vélné. Pszihológushoz pedig végképp nem akarok fordulni, mert azt én ígértem meg neki. Tudom hogy miért csinálja, van egy lány aki el akarja rontani az életét, de a háta mögött csinálja, és amikor én megpróbáltam beszélni ezzel a rosszindulatú lánnyal mindent tagadott és megpróbált a barátnőm ellen fordítani. Azóta vagdossa magát, így úgy érzem hogy ez kicsit az én hibám is. Mit csináljak? Fogalmam sincs hogy ilyenkor mi a teendő... Nyilván nem fogom hagyni hogy kárt tegyen magában,de hogyan kéne leállítanom mielőtt még túl késő?

2016. febr. 11. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Kend be neki sóval és tekerjeek rá gézt!


Úgy az igazi!!

2016. febr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Pedig pszichológushoz kéne elvinni, de ha ezt nem teszed meg akkor csak egy dolgon tudsz rajta még segíteni mégpedig BESZÉLGESS VELE. Magyarul nyugtasd meg valahogy vagy nem tudom... :)
2016. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ma már nagy divat, hogy a tizenévesek egy rossz szó miatt elkezdik vagdosni magukat. én nem csinálnék semmit. természetes szelekció.
2016. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék a barátnője és nekem mondta volna el, akkor ezt gondolnám / tenném:

Ha elmondta és nem teszek semmit, akkor én is hozzájárulhatok ahhoz, hogy egy nap maradandó sérülést okozzon magának vagy egy nap elvérzik. Már a hegek egyértelműek maradandóak, amik befolyásolják az illető majdani kapcsolatait, életét is. Ezen kívül hozzájárok a folyamatosan egyre erősödő negatív pszichés állapotához.

Ha az illető választás elé állítana, vagy a barátság vagy a "beárulás", akkor én az egészségét választanám. Elmondanám neki, beszéljen a háziorvosával vagy / és pszichiáterrel, pszichológussal. Ha ezt nem teszi meg, akkor a szüleinek fogom jelezni. Felőlem kiabálhat velem, megszakíthatja a barátságot, de ha így-úgy nem tesz semmit, bizony én lépnék és közölném a szüleivel.

Választás elé állítanám: vagy beszél valakivel vagy én fogom elmondani. Ha azt mondja, beszélt szakemberrel, akkor ezt ellenőrzöm, pl. elkérem az ambuláns lapját, amiben emiatt kereste fel az orvost, nem pedig valami megfázás miatt.

Ha én, mint barátnő csöndben maradok, akkor "tettestársként" érezném magam, ebben az életét, pszichéjét erősen negatívan befolyásoló állapotában.

Amúgy pedig, milyen baráti kapcsolat az, amiben az egyik fél folyamatosan aggódik a barát önveszélyes magatartása miatt?

Nekem a lelkiismeretem nem engedné meg, ha tudok valami kórosat valamely barátomról, szerettemről, akkor ne tegyek valamilyen lépéseket az ügyében.

Inkább vállalom az eltávolodását, mintsem valamikor az életem során eszembe jusson, hogy csöndben maradtam, nem fordultam segítségért, pedig megtehetem volna, ill. látom a barátnőm torzult személyiségfejlődését.

Én segítenék neki, de nem a vagdosása miatti aggódásban, nem a kóros cselekedete támogatásában, nem az életét veszélyeztető állapot fenntartásában, hanem abban, hogy mielőbb szaksegítséghez tudjon fordulni.

Nem szeretnék senkinek olyan társa, partnere, barátja maradni, aki pl. vagdossa magát és nem kér szakmai segítséget. Nem szeretném a magam napját, életét sem tönkre tenni, nem is hagynám, hogy ezt valaki megtegye velem.

Beszélnék vele a rossz érzéseimről, hogy amióta ezt elmondta nekem, aggódom és ez nem jó érzés. Beszélnék arról, van hatékony módja is a problémák megoldásának és ez nem a vagdosás. Vannak lehetőségek, amiben meg lehet tanulni a hatékony problémamegoldást. Segítek neki elmenni a szakemberhez. Ha nem tesz semmit, akkor mondanám el neki, hogy vagy kér segítséget vagy én kérek.

A jó segítség nem azt jelenti, hogy csöndben maradok, mert ezzel partner vagyok a vagdosásában.

2016. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!