Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudom hogy mindenkinek nem...

Tudom hogy mindenkinek nem lehet megfelelni az életben, de én mégis szeretnék. Ez talán valamilyen mentális betegségre utalhat?

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel a "mindenki" szót használtad, ezért egyértelműen utal valamely mentális betegségre vagy nem egészséges lelkiállapotra, fejlődésre.

A figyelemfelhívás vagy a figyelem elterelése a mártír szerep vagy elfogadásra vágyás stb. is okozhat komoly zavarokat rövidtávon és hosszútávon egyaránt.

Érdemes lenne pszichoterápiás segítséget igénybe venned, még akkor is, ha nem érzed magad betegnek. Sokat segítene az egészségesebb személyiségfejlődéshez egy ilyesfajta beszélgetés.

2016. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem az. A legtöbb ember szeretne sokaknak megfelelni, hogy felnézzenek rá.
2016. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A sokak és a mindenki között azért nagy különbség van!

De a sokaknak való megfelelés is okozhat lelki gondokat, de ezzel kapcsolatos betegséget is, ill. a sokaknak megfelelés akár lehet természetes viselkedés / hozzáállás is.

A mindenkinek....szó viszont egyértelműen utal egy nem egészséges lelki beállítódásra vagy pszichés betegségre.

2016. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szimplán önbizalomhiány és önértékelési probléma. Nem fog soha mindenki szeretni, nem lehet mindig mindenkinek megfelelni és nem is kell.


Kiforratlan személyiségnek tűnsz, én még fiatalnak tippellek. Azt tanácsolnám, hogy olvass személyiségfejlesztő könyveket és te magad is kezdd el megtalálni azt az embert, aki valójában vagy. Igyekezz javítani a hibáidon, erősíteni a jó tulajdonságaidon, foglalkozz sokat azzal, amit szeretsz és mindeközben nagyon fontos, hogy magasról tegyél arra, hogy mások mit gondolnak rólad.


Ajánlok is egy konkrét írást, ez engem egyszer kihúzott egy nagyon rossz lelkiállapotból, itt elérhető a pdf:


[link]

2016. febr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

A kérdésedben benne van a válaszod. Tudod, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, de Te mégis ezt akarod.

A kérdést én úgy tenném fel a Te esetedben, hogy miért akarsz olyat tenni, amiről tudod, hogy nem lehet?


Képzeld el, hogy találkozol egy kövér emberrel és azt mondja neked, hogy Ő milyen boldog, amióta kövér. Szerinte csak az lehet boldog, aki kövér. Ekkor hízókúrába kezdesz, mert vékony vagy és boldogabb akarsz lenni?

Egy másik szimpatikus ember azt mondja, hogy soha nem volt kövér és boldogtalan lenne, ha kövér lenne.

Neki is meg akarsz felelni és fogyókúrába kezdesz?

Nem lehet mindenkinek megfelelni, ezt Te is tudok!


A kérdésem még egyszer, miért akarsz olyat tenni, ami nem lehetséges?

Erre add meg magadnak a választ.

Alakítsd ki a saját véleményedet mindenről, ami az életben fontos. Élj a szerint!

Leszel az életben egyszer kövér és egyszer sovány is, majd meglátod.

Ez nem mentális probléma szerintem.

Lehet, hogy határozatlen vagy és e miatt nem tudsz eldönteni dolgokat. Ha ez "súlyos határozatlanság", akkor az sok konfliktust okozhat az életedben. (Lehet, hogy nem érzékeli az illető és nem tudja magáról, hogy milyen zavaró ez másokra nézve.)

Példa: A feleségemnek van egy ilyen kollégája, aki többször is éjjel 11-kor hívja fel: "ezt hogyan csináljam, jó lesz így, vagy másképpen, de hogyan másképpen?"

Kiakadtam, mert már magánéletünk sem lehet tőle. Zavarja az intim szféránkat időben!!!


Szóval a tanácsom: Alakítsd ki a saját karakteredet és nézet rendszeredet. Élj a szerint.

Én soha nem akartam másokat utánozni. Utánozzanak ők engem.

Persze alkalmazkodni kell (megfelelni kell) bizonyos esetekben, munkahelyen, bizonyos szituációkban. De ez nem jelenti azt, hogy mindig, mindenkinek meg kell felelni.

Hozz saját döntéseket és észre fogod venni, hogy milyen jó érzés ezt tenni!


Hajrá! Szurkolok Neked!

2016. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, az. Pszihiáterhez jártam én is sokat miatta, valamennyire segített. Javaslom minél előbb kezd el, mert rámész. Az életem nekem is ezzel telik és hidd el a másoknak való megfelelés akkora terhet tesz a válladra, amit képtelenség elbírni, betegségek sorozatát okozza! Mindig visszaestem, én már nem szeretnék megfelelni, de sajnos ilyen vagyok. Nem rég kaptam meg Braskó Csaba, Múzsa című könyvét, ami egy kicsit elkezdett kihúzni ebből. Ajánlom neked, valamennyit segíteni fog A hozzáállásodon. Bocsi hogy magamról írtam, csak személyes tapasztalattal próbálok neked segíteni, hátha hamarabb kijössz ebből. Mert nem lesz jó vége. A könyvet nagyon ajánlom. Onnan tovább is léphetsz. Jó egészséget kívánok!
2016. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!