Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában elég sokszor nem...

Mostanában elég sokszor nem tudom megkülönböztetni az álmot a valósgától? Mit jelenthet ez? Utalhat valamilyen mentális betegségre?

Figyelt kérdés

Sokszor az álom olyan valóságos hogy reggel mikor felébredek,azt hiszem megtörtént.Volt már olyan is hogy egy haveromat reggel felhívtam hogy minek vitt bele ekkora hülyeségbe tegnap éjjel?aztán kiderült hogy meg se történt.Néha visszagondolva nem tudom hogy egy beszélgetést álmodtam csak,vagy tényleg megtörtént.

Pszichológushoz kéne forduljak?


2015. jan. 26. 13:25
 1/4 A kérdező kommentje:
És sokszor érzem azt is hogy mint ha nem a valóságban lennék.De ezt már nem 4-5 éve.
2015. jan. 26. 13:27
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"sokszor érzem úgy mintha nem a valóságban lennék"

Ezt hívják derealizációnak ha jól tudom ez egy disszociatív zavar.

Valamilyen skizo spektrumú betegség lehet a háttérben ha összefolyik az álom a valósággal,kezdődő pszichózis lehetséges.

2015. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress fel pszichológust sürgősen!csatlakozok az előttem szólóhoz,ez valóban valamilyen disszociatív zavar lehet,bár a skizofrénián kívül lehet sok minden más is.De neked szakember kell,az biztos!Ne félj felkeresni egyet!
2015. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
+1, ez kóros, ha nem 5 éves vagy. :-) keress egy cicológust, hátha tud segíteni.
2015. máj. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!