Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet az hogy autisztikus...

Hogy lehet az hogy autisztikus jeleket adok, ugyanakkor együtt érző ember vagyok?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy jórészt mindent túlbonyolítok és másképp teszek és gyakran később "esnek" le a dolgok, streszelek, kétségbe esek ha megszólítanak, félek hogy nem tudom teljesíteni az elvárást és úgy is van. Azért hozom fel az autizmust és az empátiát, mert utána olvastam ha egy ember autista akkor elsősorban az empatikus készség "sérül" a legjobban.. ennek ellenére hát ja. Valaki ezzel kapcsolatba tudna tanácsot adni? érzett már így valaki? Éppen ebből kifolyólag nem merek beszélgetést kezdeményezni, egyedül, magányos vagyok, nem is fogok tudni munkát végezni úgy érzem. :(
2016. febr. 13. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A kifejezés amit te keresel nem az autizmus, hanem a szorongás.

A szorongással küzdő emberekre jellemző az, hogy rettegnek a kudarctól és ebből kifolyólag kapcsolatokat sem mernek kiépíteni, mert félnek, hogy elrontják még mielőtt megismerhetnék a másikat.


Keress fel egy pszichológust.

2016. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek nem feltétlenül autisztikus tünetek, sőt... inkább valamilyen szorongásos személyiségzavar.

De az autizmus sem zárja ki az empátiát egyáltalán, az empátia ugyanis tanulható, fejleszthető, és a magasan funkcionáló autisták híresen jók abban, hogy tudatosan el tudnak sajátítani különféle kompetenciákat. Nem egy olyan autit ismerek, akiknek még az átlagnál is jóval fejlettebb az empátiájuk.

2016. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!