Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka hogy kisgyerme...

Mi lehet az oka hogy kisgyermek korom óta nehezen kommunikálok az emberekkel, nem tudom kifejezni magam?

Figyelt kérdés

A családi összejöveteleken is mindig kussoltam nem szóltam semmit, ha kérdeztek akkor se, nagyon szégyenlős voltam. Az akkori baráti társaságomban is én voltam a különc.

Iskolában is félénk és szótlan voltam sokan piszkáltak.

Általában az a baj hogy félek véleményt mondani, nagyon érzékeny vagyok mások reakcióira, ha kinevetnek elszégyenlem magam, bestresszelek és ez érződik a hangomon, mozdulataimon.

Görcsösen figyekek arra, hogy még véletlen se mondjak, csináljak hülyeséget, de mégis beégetem magam.

Ha társaságban kell mégszólalnom befeszülnek az izmaim, belső nyomást érzek, gyakran remegek, lehajtom a fejemet, persze érthetetlen hangon beszélek.


2016. febr. 14. 12:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és 20 éves fiu vagyok szóval eléggé zavar
2016. febr. 14. 12:15
 2/8 anonim válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez engem is érdekelne, mert ugyanilyen vagyok
2016. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az az oka, amit te is leírtál, hogy nagyon szorongsz. Azt kéne kideríteni, mi váltotta ki nálad ezt az erős félelmet az emberektől. Pont azért égeted le magad, mert görcsösen figyelsz, hogy ne így legyen. Pont az ellenkező hatást éred el, mint amit szeretnél. Szakembernél már voltál emiatt az erős szorongás miatt?
2016. febr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen vagyok, csak lány és 15 éves... Van amikor nincs semmi, de csak akkor ha jobban megbízom az ott lévő emberekben
2016. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, a tüneteim is ilyenek, mindig is különc voltam, engem is sokat bántottak az iskolában, pszichológushoz is járok. 16F
2016. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Írj! Nekem ez rengeteget segített. Máig képtelen vagyok szóban bármi komoly dologról is beszélni, viszont ilyenkor kiírom magamat. Nem segít a gyógyulásban, de oldja a stresszt, egy próbát megér :)

16/L

2016. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyukád/apukád, akihez közelebb állsz, vagy nagyobb hatással van rád milyen ember? Szorongós? Gyakran szidott le kiskorodban, ha valamit mondtál? gyakran ellenezte a véleményed, nevetett, ki ilyesmi?
2016. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Privátban leirom ha válaszolsz is rá
2016. febr. 16. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!