Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még itt valaki, aki...

Van még itt valaki, aki PSSD-ben, (Post-SSRI Sexual dysfunction) vagyis SSRI által okozott maradandó szexuális diszfunkcióban szenved?

Figyelt kérdés
Egy pár szem SSRI-t vettem be közel egy éve, és azóta nem érzek úgy érzelmeket, nem élek át vágyat, örömet, érzéketlen a testem...

#SSRI #tartós szexuális diszfunkció
2016. febr. 15. 23:52
 1/9 anonim válasza:
49%
Sajnos nem vagy egyedül.Sokan vannak ezzel igy,sajnos.ÉN KB 2 évig szedtem,de kb 6 hónapja vannak zavaraim,vagyis fel sem áll,nem is kivánom a sexet.Pedig van egy fél éves fiam,és amikor megszületett,akkor még kivántam.Mostmár nem,és nem tudom mit tegyek,vagy kihez is forduljak.Mondjuk potencianövelőt nem próbáltam,lehet segitene.
2016. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval 6 hónapja hagytad abba, és azóta nem jött helyre? Te próbáltál esetleg pert indítani emiatt? Szeretnék minél több embert összegyűjteni, akiket ilyen károsodás ért.
2016. febr. 16. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem pár szemtől ilyen nem alakul ki, csak elolvastad, hallottál róla aztán fejben blokk. Pár nap alatt még csak nem is fejti a hatását és a mellékhatását sem igen.
2016. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3 hétig szedtem, és de, kifejtette mind a hatását, mind a mellékhatását ezalatt..csak ezutóbbi megmaradt
2016. febr. 16. 20:09
 5/9 anonim válasza:
Én csak pár hete hagytam abba a szedését,legutóbb másfél hete vettem be egy felet,mert nem jól éreztem magam.És igen,fél éve még kivántam a feleségem,de utána a sok csőd miatt nem merek kezdeményezni,mert szégyellem a helyzetet.Akárhogy próbálkozik ő is velm nem áll fell és kész.Nagyon remélem hogy rendbejövök.
2016. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bármi változás van azóta nálad?
2016. márc. 12. 10:00
 7/9 anonim válasza:
Még nincs
2016. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 popike27 válasza:

Nálam ugyanez a helyzet. Idézek egy másik embert:


"Lehet, van, akinek "nem vészes", de van, akinek pár szem antidepresszáns is maradandó agykárosodást okoz:


Értsd: Érzelmek, motivációk, örömök, lelkesedés, érdeklődés, szenvedélyek, romantikus érzések átélésének TELJES elvesztése, sírás képtelenség, szexualitás teljes eltörlése, nemi szervek érzéketlenné válása, impotencia, apátia, demotiváltság, krónikus memória és koncentrációs problémák, zavartság, hajhullás, hónapokig-évekig tartó elvonási tünetek, krónikus fáradtság, inszomnia, egyéb idegrendszeri károsodás...


Ja, és ezek a mellékhatások sok embernél MARADANDÓAK, hiába hagyják abba a szedését!!!! Csak akkor kezdd el, ha ezeket a kockázatokat vállalod, esetleg nem zavar ha nem tudsz majd többé nemi életet élni és emberi érzelmeket érezni valamint dolgozni se akarsz jó ideig.


Velem ez történt, ismerek mást is akivel ugyanez.


[link]


[link]


[link]


[link]

2017. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én szerencsére időben megtaláltam ezt az információt, amiről a pszichiáter "elfelejtett" tájékoztatni ...


akkor még huszonéves gyermektelen nő voltam,


felháborít hogy kísérleti patkányként kezelt a doki és bele sem merek gondolni mi lett volna ha én is beleesek ebbe a pszichiátriai csapdába...


[link]


A PSSD (Post-SSRI Sexual Dysfunction vagyis SSRI szedést követő szexuális zavar) az SSRI (szelektív szerotonin reuptake inhibitor) típusú antidepresszáns által okozott komplex szexuális, érzelmi és sok esetben kognitív diszfunkció, amely tartósan fennmaradhat hónapokig, évekig, vagy meghatározatlan ideig az antidepresszáns kezelés befejezését követően.

2018. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!