Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám legyőzni a haláltó...

Hogy tudnám legyőzni a haláltól való rettegésemet?

Figyelt kérdés

A közelmúltben két közeli barátm is elhunyt tragikus hirtelenséggel és azóta asszem pánikbeteg lettem. Sokszr összerezzenek, félek mindentől. Félek attól hogy elveszhtetek bárkit is, illetve félve veszem fel a telefont, mert lehet hogy valami halálesetről kapok megint értesítést.

De elegem van a félelemből, nem tudok miatta élni. Nem merek semmihez hozzáfogni, kedvetlen, erőtlen vagyok. Túl akarok ezen lendülni.. .csak úgy félek a haláltól.

Olyan borzalmas dolog... :/


2016. febr. 18. 09:36
 1/5 A kérdező kommentje:

attól ogy egy váratlan pillanatban meglep ésmindent összerombol... attól, hogy meghal bárki akit szeretek idejekorán, attól hogy én is idejekorán meghalhatok.

Ráadásul a parát az is belém hozta hogy az egyik barátom a párjával szinte tökéletes házasságban élt, mintapár voltak - kvázi nem lehet semmi se tökéletes vagy ha mégis, az élet tesz róla hogy ne legyen az.

Tudom negatív vagyok, de... olyan nyomasztó lett minden. Pedig alapvetően én egy nagyon optimista srác vagyok, de ez a két eset egymás után zsinórban nagyon megtört.

2016. febr. 18. 09:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Valakinek egy baráttal történő beszélgetés segít.

Pszichoterápia is kilendíthet ebből a rettegésből.

Holisztikus pszichológiával foglalkozó terapeuta is segíthet.

Kineziológust is felkereshetsz.

A parapszichológia ezzel foglalkozó területe is nagy megkönnyebbülést hozhat.

Vallási környezet információinak áttanulmányozása is eloszlathatja a rettegésed (attól, hogy pl. olvasol erről, nem kell vallásosnak lenned, ha nem akarsz)


Én hosszú évekig féltem a haláltól. Szinte ez volt akár naponta is a gondolataimban. Aztán egy kontrasztanyag beadása után leállt a szívem, légzésem egymás után pár alkalommal, megtapasztaltam a csodálatos dolgot, ami a halállal kapcsolatos és azóta egyáltalán nincs bennem se félelem, se szorongás, se rossz érzés, csak a jó. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy te is állíttasd le valahogy a légzésed, keringésed! Csak annyit szeretnék ezzel mondani, hogy van egy kialakult negatív elképzelésünk, ösztönös viselkedésünk a halállal kapcsolatosan, de ha mindenki tudná, milyen érzés amikor az embernek leáll mindene, akkor valószínűleg többet nem félne a haláltól. (Most arról sem beszélek, az ember legyen öngyilkos, hogy ezt megtapasztalhassa, mert ez a világ egyik legönzőbb dolga, amit egy ember megtesz.)


A fentiek közül érdemes valamelyiket / mindegyiket választani.

2016. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*kieg.: ...többet nem félne a haláltól, de mást sem féltene, ill. elfogadó lenne, ahogy ezt biz. természeti népeknél is van.
2016. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Félelmek, fóbiák, szorongások:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2016. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat. éerdekes módon olvastam egy cikket a meditácóról. lehet érdemes lenne kipróbálnom. ha már lecsendesedik a háborgó tudatom az már nagy haladás lesz...
2016. febr. 18. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!