Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nagyivó miért elfogadottabb,...

A nagyivó miért elfogadottabb, mint az alkoholista?

Figyelt kérdés

2016. febr. 18. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Mert a nagyivó nem alkoholista, ami már betegség. Ennyi...
2016. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagyivó is alkesz.
2016. febr. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mit értesz "nagyivó" alatt?
2016. febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mert a nagyivónak nincs késztetése, hogy igyon, így papírforma szerint kisebb az esélye, hogy tönkreteszi a saját és szerettei életét.

Nem szenvedélybeteg, nem "függő típusú" ember, egészségesebb lelki világa van, könnyebben teremt és tart fenn egészséges kapcsolatot.

2016. febr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem én aztán meg mégsem értem, mert a nagyivó is vedel időszakosan, az is matára issza magát. Sokan abban a hitben élnek, hogy csak az az alkoholista, aki remeg a piáért, De nem, nekem volt ismerősöm, aki havonta max kétszer ivott mégis alkesz volt... akkor most mégis mi a különbség?
2016. febr. 19. 09:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus, mint betegség együtt jár a testi és/vagy lelki függőséggel.

Ha ez a függőség megjelenik az alkoholfogyasztási szokásokban, akkor alkoholizmusról beszélünk, teljesen mindegy, hogy napi, heti vagy havi szinten iszik valaki, sőt, még ilyen fokú rendszeresség sem kell, elég, ha bizonyos életszituációkra, stresszhelyzetekre menetrendszerűen alkoholfogyasztással reagál.

2016. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 6-os választ így már értem :)
2016. febr. 19. 11:43
 8/13 Phoney ***** válasza:

Mert a nagyivás „csak” egészségtelen (még csak nem is minden esetben kezdi ki az egészséget), az alkoholizmus viszont gyakorlatilag egy elmebetegség.


Az a különbség, hogy a nagyivó, amennyire megállapítható, teljesen önszántából csinálja (hogyha tényleg csak nagyivó), az alkoholista pedig patologikus kényszerrel iszik. Az alkoholizmus kritériumrendszere a kényszerességet és tetten érhető következményeket vizsgálja (amiket összerakva kiderül, hogy mennyire következetes az iváshoz való viszonya). Pl. iszik, mikor kimondottan nem akart, iszik mikor nem is esik jól, iszik, mikor pedig ettől veszélyes helyzetekbe szokott kerülni, iszik, miközben 2 éve le akar állni. És általában nem azért teszi, mert érezné a kényszert, hanem csak megteszi és ő sem tudja (vagy rosszul tudja), hogy miért. A kényszer jórészt tudattalanul működik, pl. sokszor az egyébként (még) intelligens alkoholista is olyan abszolút debil kifogásokkal önti magába az első 1-2 pohárral, hogy másnap nem érti, hogy gondolhatta ezt komolyan. Érdekes olvasmány ezzel kapcsolatban az Anonim Alkoholisták nagykönyve, a honlapjukon ingyen le lehet tölteni.

2016. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az alkoholista nem tud alkohol nélkül élni. Nagyivó lehet valaki úgy is, hogy nem érez kényszert az ivásra, egyszerűen csak jólesik neki. Így nem teszi tönkre az életét a pia.
2016. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Mert egyre többen vannak.
2016. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!