Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerek okozhatják ezt?...

Gyógyszerek okozhatják ezt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Pár hónapja pszichotikus zavarral kórházba kerültem. Úgy éreztem veszítem el a valóságérzetem, és olyan volt, mintha egy másik világba kerülnék. Nagyon szenvedtem. Aztán kaptam négyféle gyógyszert, és elmúltak az előbb említett tünetek.

A kórházból is kiengedtek, azt mondták meggyógyultam. A problémám az, hogy több hónap elteltével sem tudok koncentrálni. Egy negyedóráig tudok figyelni, utána csak azt hallom, hogy beszélnek hozzám, de az értelmét nem fogom fel. Emellett állandóan fáradt vagyok. A kérdésem az, hogy az antipszichotikumok okozhatják a koncentrálási nehézséget és a fáradtságot? Vagy ez még a betegség tünete? Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. febr. 19. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A fáradtság lehet a gyógyszeretől, a hangok a betegségtől. Menj vissza az orvoshoz.
2016. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hallok hangokat. Azt úgy értettem, hogyha valaki beszél hozzám, koncentrálási nehézségeim vannak, nem fogom fel amit mond. (tehát nem hallucinálok).
2016. febr. 19. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, jó eséllyel a gyógyszer okozza ezt. Kicsit sok félét kell szedned. Mindenkire másképp hat. Olyat mondanunk, hogy ne szedd felelőtlenség lenne. Nem ismerjük az alapbetegségedet. Menj vissza, ha kell válts orvost. Az, hogy gyógyultnak nevez ennyi gyógyszer mellett nincs rendben. Én felkeresnék mást.
2016. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Egyetértek, nincs rendben, hogy ennyi gyógyszer mellett gyógyultnak neveztek. Mint írtam, kórházban voltam. Ott kaptam egy nagyon jó orvost, aki viszont a főnök miatt máshová ment dolgozni. Az új orvosom sokkal rosszabb volt, nem volt önálló véleménye. A főnök pedig elhatározta, hogy kirúg a kórházból. Írtunk szerződést az én és a kórház vállalásairól. A felét sem tartották be, az nem volt baj, de az persze rögtön szúrta a szemét, mikor én egyszer nem tartottam be valamit. Kirúgott. Leírta, hogy már nem vagyok olyan állapotban, hogy kórházban legyek. Viszont rehabilitációra szükségem van. (Az intézményben volt is rehabilitációra lehetőség, de ez a főnököt nem érdekelte). Azt mondta, menjek a nevelési tanácsadóba pszichológushoz, mert ők nem tudnak biztosítani. Lényegében félbemaradt a rehabilitációm, mikor egy olyan kórházban feküdtem, ahol lett volna rehabra lehetőség. Túl sok a beteg, kevés az orvos. Ez a helyzet. A főnök már előre eltervezte, hogy ki fog rúgni, bármit teszem is. Ezt éreztette az első perctől kezdve.

Fölkerestem a régi orvosomat, aki máshová ment dolgozni. Most ő viszi tovább a gyógyszerelésemet.

2016. febr. 19. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Az a nagy helyzet, hogy nem is voltál beteg, csak az agyaddal történt valami, ami miatt nem képes helyesen, maradéktalanul feldolgozni az információkat
2016. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!