Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudat alatt vajon miért...

Tudat alatt vajon miért teszem ezt?

Figyelt kérdés

Vannak szüleim, nem vagyok árva és mégis más felnőttekhez ragaszkodom inkább. Apa alkoholista és a kapcsolatom sem igazán jó vele. Sajnos mindig is kihasznált, manipulált. Anya viszont imád engem, én jelentem számára az életerőt. Viszont egy súlyosan depressziós férfi örökké lefoglalja minden gondolatát, így nem igazán figyel már rám. Azt szeretném, hogy boldog legyen, ezért nem terhelem a dolgaimmal. Hálátlan volnék, mert egyes női tanáraim felé nagyobb bizalommal fordulok, mint a saját anyám felé? Jelenleg egy bizonyos személyről van szó. Mióta az eszemet tudom, tudat alatt mindig kiválasztottam valakit, akibe úgymond kapaszkodhatok arra az időre, amíg abban a suliban tanulok. A választás általában tanárra esett. Tudom, hogy ez csöppet sem egészséges dolog. Alapjáraton nehezen nyílok meg, introvertált személyiség vagyok, nehezen illeszkedek be az osztályközösségekbe. Félek a kötődés kialakulásától, mégis közeli viszonyba keveredek némely tanárommal. Hogyan változtassak ezen? Nem szabadna ennyire könnyen megbíznom az emberekben, de egyesek nagyobb hatással vannak rám, mint az érzés, hogy nem bízhatok senkiben. Olyan jó csak egy töredék másodpercig is elhinni, hogy foglalkozik és szeret valaki. Sokszor fantáziálok lehetetlen dolgokról, mint például, hogy az adott tanár magához vesz. Őrültség és dühít, hogy miért nem vagyok képes felnőni és nem vágyálmokban élni. Hogyan változtassak magamon? Mit tegyek, hogy egészséges lehessek normális gondolatokkal?

16/L



2016. febr. 19. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdést megválaszoltad magadnak. Pontosan ezért teszed ezt, amit leírtál. A szüleid nem foglalkoznak veled eleget, és elkezdted máshonnan keresni a számodra szükséges szeretetet, illetve fantáziálni róla. Viszont ez egy normális dolog azoknál a gyerekeknél, akire nem figyelnek a szülei. Emiatt ne gondold azt, hogy nem vagy normális...

Annyit tudok rá mondani, hogy talán ésszerűbb egy érett gondolkodású barátnőt találni, mint egy tanárnőt, mert nem feltétlen lesz veled minden esetben őszinte vagy nyílt, meg nem feltétlen tesz dolgokat érted szeretetből, valszeg kötelességből is segít, ha egy problémával hozzáfordulsz stb.

2016. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak igaza van, ez egy teljesen normális dolog a te helyzetedben. A szüleid nem törődnek veled, neked viszont szükséged van valakire akire felnézhetsz, akiben megbízhatsz. Egyáltalán nem vagy beteg. Sőt szerintem nagyon is jó, hogy próbálsz olyan felnőttet találni, aki egy picit helyettesíti a szüleidet. Mindenkinek szüksége van követendő példára, és erre a szüleid nem alkalmasak. Amit tudnod kell, hogy nem a gyerek a felelős a szülőért. Neked ne legyen bűntudatod miattuk. Ők a felelőtlenek amiért nem viselkednek érett felnőtt emberként. Ahhoz, hogy te ebből ki tudj törni, és később ne válj olyanná mint ők (mert a gyerekek felnőtt korukban sokszor akaratlanul is úgy viselkednek mint a szüleik) ahhoz szükséged van egy követendő példára, aki támaszt tud neked nyújtani. Ha egy tanár is úgy meg tud téged szeretni ahogy te őt, nagyon sokat tud tenni érted érzelmileg.

Sajnos azt kell, hogy mondjam anyukád sem elég jó szülő. Nem a gyereknek kell erőt nyújtani a szülőnek, hanem fordítva. Ha igazán felelősségteljes lenne, megvédene attól a lelki ártalomtól amit apukádtól kapsz. Nincs rád jó hatással sajnos. A gyerekek tudat alatt sokszor magukat okolják azért amilyenek a szüleik. Amit tudnod kell, hogy nem te vagy a hibás, egészséges ember vagy, akinek szeretetre van szüksége, amit nem kapsz meg a szüleidtől. Ha nem szeretnél pont egy tanároddal bensőségesebb viszonyt kialakítani ajánlani tudom, hogy keress egy pszichológust. Vagy bárki más felnőttet, aki támaszt tud nyújtani. Sok boldogságot kívánok, és erőt!:)

2016. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

A helyzet nálam is hasonló volt és sajnos nincs is változás. Ugyan így ,mint te én is a tanárokban vagy közeli rokonokban, ismerősökben próbáltam pótszülőt találni, mindenkitől kaptam egy kis szeretetet és oktatást, ami ugye mind a rendes szüleimtől lettek volna elvártak. Most is úgy érzem,hogy még lenne mit pótolni,mert vannak hiányosságaim, amiket nem igazán tudok hogy kellene helyrehozni, hisz van amit tényleg csak a szülők tudnak megadni....

2016. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!