Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy valami...

Lehetséges, hogy valami mentális problémája van a barátomnak? Lehet rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt de egyébként már két éve ismerem.

Alapvetően irtóra helyes srác és nagyon vicces meg általában kedves is és nagyon okos.

Viszont egyik legjobb barátja gyakran mondja rá hogy "pszichopata" sokáig azt hittem hogy csak így viccelődnek de az utóbbi időben elég furcsa dolgokra lettem figyelmes. Például van valami félelmetes abban ahogy néz, és akárkit rávesz akármire. Olyan személyt képzeljetek el aki konkrétan szinte bárkit képes megingatni a hitében. Persze alapvetően nem veszélyes, de most hogy így belegondolok nem tartom kizártnak hogy van valami baja. A lényeg hogy alapvetően eléggé illik a személyiségére a pszichopata jelző. Ha tényleg az lehet rajta segíteni, vagy ezzel együtt fog élni? Most 21 éves.

22/L



2016. febr. 20. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Az NEM pszichopata, ha meg tudja az embereket gyözni, meg "néz"!
2016. febr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pszichopatákat nem kell gyógyítani.
2016. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A pszichopata fő jellemzője az, hogy nem tud igazán bűntudatot, lelkiismeretfurdalást érezni valaki. Máshol vannak a határai mint egy mentálisan egészséges embernek.

De igazából szerintem nem irtad le, hogy mi vele a probléma..tud hatni az emberekre az még pozitív lehet, ha összetettebb a személyisége és jobban érzékeli a személyiségbeli árnyalatokat.Ha manipulatív és a képességeit rosszra használja az nem jó..

A bajok szerintem ott kezdődnek mindig ha az illető nincs tudatában s nem tudja felmérni a tetteinek súlyát..

2016. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!