Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosás 'függő' vagyok?...

Vagdosás 'függő' vagyok? (többi lent)

Figyelt kérdés

3 éve depresszív gondolataim vannak, 1.5 évig vagdostam magam, de az utóbbi időben egyszerűen kívánom, hogy szétszabdaljam a kezem bármivel,érezni akarom a fájdalmat,látni akarom ahogy folyik a vér. Van aki ugyanígy van vele? Mitől lehet ez? Normális hogy ilyen gondolataim vannak?

16/f



2016. febr. 20. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Komolyan, kitől tanuljátok ezeket? Ez a menő mostanság?
2016. febr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem normális. Szokj le róla. Tereld el a figyelmed valami mással.

15/L

2016. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első:Nem, ez nem menő. Amit csinálok az elítélni való és szégyenletes. Sajnálom, ha bármilyen módon is felidegesítettelek ezzel a kérdéssel. :)


Második: Próbáltam, de egyszerűen nem megy, mindig rossz gondolataim vannak a jövőmmel kapcsolatban + itthon sincs minden rendben stb,stb. Valami arra késztet, hogy el kell kezdenem újból csinálni. Tudom, hogy semmit sem oldana meg, de még is megkönnyebbültebb lennék.

2016. febr. 21. 00:04
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Majd megsértesz valami jó kis ideget, aztán leshetsz.
2016. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem nagyon érdekel az életem. Eddig csak mindent elrontottam minden téren. Ez az élet nevű dolog nem nekem lett kitalálva.
2016. febr. 21. 00:26
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

Ettől még azért nem halsz meg.

Egyébként a 16 életéveddel mégis milyen élethelyzetbe kerültél amit helyrehozhatatlanul elrontottál? Mert valamiféle "nem szólítottam le a csajt a suliban" és rossz skill nyomtam fel az akármilyen sz.gépes játékban típusúaknál komolyabbat nemigen tudok elképzelni.

2016. febr. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De most itt nem oltogatni akarlak, csak most akkor vagy keress fel egy pszichológust vagy meg embereld meg magad.
2016. febr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Mindig is ilyen elvont gyerek voltam. Mindenben a rosszat látom. Minden ott kezdődött, hogy egy családtag meghalt, ami teljesen megváltoztatta a világnézetem. Akkor elkezdtem beszélgetni egy lánnyal akivel több mint egy évig együtt voltam,Ő volt a tökéletes számomra. De egyszerűen nem fordítottam rá elég időt és elhagyott. (Gondolom ő volt az első komoly szerelmem) Most kilencedikes vagyok, nehéz az iskola, nem tudok koncentrálni, de igazából a tanulást is feleslegesnek tartom. Mindenhol azt látni, hogy lehet akármilyen végzettséged nem tudsz megélni belőle. Feleslegesnek tartom folytatni az egészet..konkrétan azért tanulok hogy dolgozzak x évet kevés pénzért. Egyszerűen nem látom értelmet az egésznek. Az is elborzaszt, hogy a mai tinédzserek milyenek azt se tudják eldönteni, hogy fiúk vagy lányok-e, és ők Magyarország jövője. Elnézést,hogy sok hülyeséget írtam,fáradt vagyok.
2016. febr. 21. 01:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok én is...ha gondolod,és szeretnél valakivel beszélni,nyugodtan írj. 16/L
2016. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Röviden: Nem vagy boldog az életeddel és azért vagdosod magad mert a fájdalom érzése felszabadítja az agyadban a boldogsághormonoknak nevezett endorfint és szerotonint.

Ez megnyugvást és eufóriát okoz amitől jobban érzed magad.


Ezt a boldogság állapotot sokféleképpen el lehet érni nem muszáj szétvagdalni magad. pl. csípős ételek evésével,rendszeres futással,alkohollal, de a testi érintés és az akupunktúra is hasonló jó érzéseket okoz.

2016. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!