Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból kigyógyult...

Depresszióból kigyógyult emberek! Mi a módszeretek?

Figyelt kérdés

AZ elmúlt két hónapban nagyon magamba zuhantam: egyre kevesebb emberrel beszélek, az egyetemen nem teljesítek önmagamhoz képest rendesen, elkalandozik a figyelmem az órákon, olykor csak bámulok magam elé. A héten már öngyilkossági gondolataim is támadtak, értelmetlennek látom, hogy itt vagyok, nem érzem magam fontosnak.

Pszichiáterhez nem karok menni, a gyógyszerek szedését is mellőzném.



2016. febr. 24. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem segített a gyógyszer.

Plusz magnézium.

Romboló, lehúzó emberekkel kapcsolatmegszakítás, teljesen, ha teheted.

Egy hobbi.

Egy életcél, amit igazán szeretsz.

Sport.

Alvás.

Sok víz ivás.

Alkohol nem, cigi nem vagy kevesebb.


Ez az én módszerem, bevált, ku.rva súlyos depresszióm volt.

2016. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A gyógyszerek szedését én a maga részéről inkább nem ajánlanám. Ezek a gyógyszerek igazából legális drogok, amelyek nem feltétlenül kívánatosak az emberi szervezet számára. Ténylegesen gyógyszert csak azokban a nagyon ritka esetekben kellene felírni a betegek számára amikor olyasmiről van szó, hogy a beteg szervezete valamilyen oknál fogva nem képes előállítani azokat a hormonokat, amelyek a kiegyensúlyozott, jó hangulatért felelősek. Ha az endokrin rendszer kielégítően működik csak valamiért alulteljesít, az rögtön semmiképp sem gyógyszerre lenne gyógyítandó, hanem inkább természetes módszerekkel kell serényebb munkára serkenteni a belsőelválasztású mirigyeket. A pszichoterápiát is csak abban az esetben ajánlanám, ha azt gyógyszerek szedése nélkül lehet lefolytatni és szerencsésen sikerül olyan szakembert találnod, aki szimpatikus és minden tekintetben megfelel az elvárásaidnak. Ez nem feltétlenül egy magán pszichiáter lesz, mert azok közül szinte mindegyik kizárólag csak a meggazdagodásra hajt, jópénzért felírnak bármit amit akarsz és nem érdekli őket, hogy utána meg lehet, hogy sokkal rosszabbul leszel. Akkor majd elmész megint és még többet fogsz fizetni. Ha már mindenképpen orvos kell, akkor az egyetemi klinikákat javaslom, mert ott még lelkes fiatalok dolgoznak akik valóban segíteni akarnak (pl. Semmelweis egyetem). Egy nagyon kedves barátom anyukája, miután gyógyszert írtak fel számára depresszió ellen, hamarosan Obamát kezdte istennek gondolni. Obama bármennyire szimpatikus is, sajnos nem isten, ez tudományos kísérletekkel bebizonyítható! :-) Végül inkább abbahagyták a gyógyszerszedést és elköltöztek egy másik országba, ahol az asszony egyből kapott megfelelő állást és kirándulni járnak minden hónapban az Alpok hegyei közé. Azóta teljesen rendbe jött, elmúltak a téveszméi, az öngyilkossági gondolatai és a depressziója is. Én saját magamat gyógyítottam ki egy 7 évig tartó kapcsolatot követő szakítás után. Először is teljesen leálltam az alkoholfogyasztással. (A dohányzástól undorodom, azt nem kellett abbahagynom, mert sohasem csináltam. Ráadásul rákkeltő is, bőszen ébresztgeti a szájrákot, ami az emberiség egyik legfájdalmasabb betegsége.) Az alkohol a legrosszabb dolog, amit tehetsz magaddal, a szervezeted minden részére káros kilátással van a talpadtól a fejed búbjáig. Ezek után a téli, fényszegény időszakban — amikor anyagilag is nehezebb hozzájutni friss gyümölcsökhöz, zöldségekhez —, elkezdtem komplex multivitamin készítményeket szedni. A D vitamin nagyon fontos, mert az a napfény hatására keletkezik bennünk, télen meg sajnos keveset süt a Nap. Akkor is inkább elbújunk előle, ahelyett, hogy inkább odatartanánk az arcunkat arra a csekélyke ki melegre. A pszichiáter által felírt placebóval szemben annyi előnye van, hogy a placebóhatáson kívül a szervezet vitaminellátását is normalizálja, a hormonok megfelelő szintű előállításához pedig normális vitaminellátottságra van szükség. Tehát nem kell feltétlenül szelektív szerotonin visszavételgátló gyógyszereket beszedni a szerotoninszint helyreállításához, ami a legtöbb esetben helyes táplálkozással és megfelelő vitaminbevitel is teljesen megvalósítható. Nekem még segített az is, hogy megpróbáltam kicsit jobban odafigyelni a testem üzeneteire. Tehát pl. korábban egyáltalán nem törődtem a fogfájással és nem vettem komolyan, hogy rosszak voltak a fogaim. Amióta pedig eljárok fogorvoshoz, a fogaim rendbetételét követően jelentősen javult az életminőségem. Ha fájt, csak legyintettem, hogy ah, nekem ez a nyomorúságos élet jutott s nem mentem el orvoshoz, hogy megszűntethesse a fájdalmamat. Nem tagadom, a sportolás is valamennyire jót tett, de a túlzásba vitt testeddzés akár meg is árthat. Számomra a heti egyszeri alkalom bevált, annál többet mindig is feleslegesnek és megerőltetőnek tartottam, de nyilvánvalóan ez mindenkinél máshogy van, lehet van aki ennél többet igényel. Azon kívül legelőször békülj ki saját magaddal, ennek szellemében először is ajándékozd meg magad akár csak egy szelet citromos nápolyival vagy bármivel amit szeretsz. Lehet az nem csak anyagi, hanem szellemi táplálék is, mondjuk egy jó könyv elolvasása (Murakami, Coelho, Tolsztojt, Hugo, Orwell, Huxley, Brontë stb., most ezek jutottak csak hirtelen eszembe). Beszéld meg önmagaddal, hogy ezentúl sokkal jobban odafigyelsz a szervezeted igény és hidd el ezt meg fogja hálálni azzal, hogy a hangulatod is rohamosan javulni fog. Az ember duális lény, bárki bármit mond, ez igaz ha tetszik, ha nem. És ez nem skizofrénia, tudathasadás vagy éppenhogy valami ezoterikus maszlag. Ha rosszban vagy a felettes éneddel, az bizony hátrányos kihatással lehet a mindennapjaidra. Fogadd el önmagad és gondoskodj saját magadról, szerintem ez egy hatékony kulcs a gyógyuláshoz, nekem bevált és működik mindig a mai napig. 33 éves vagyok és van egy nagyon picike, alig látható fejlődési rendelkezik, úgyhogy nem trollkodásból vagy átverésből írtam amit írtam, ha nekem sikerült akkor másoknak ennél még könnyebben is fog menni. Hat év alatt egyetlen egyszer estem vissza, az is igazából csak egy napig tartott. Szóval összefoglalva: helyes, egészséges, vitamingazdag táplálkozás (de nem vitamin túladagolás), testmosgás, káros szenvedélyek végleges elhagyása, önjutalmazás, nyitottság a világ és a többi ember irányába), valami hasznos és önbizalomfejlesztő hobbitevékenység, ahogy az előttemszóló is helyesen megjegyezte. Sok sikert, ne add fel! És ne foglalkozz az öngyilkosságal, azzal csak azokat igazolnád, akik nem hisznek benned! Higgy önmagadban és onnantól kezdve minden működni fog! :-)
2016. febr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs a hibák miatt, telefonról írtam, nem tudtam rendesen átnézni és javítani, de azért körülbelül érthető... :-)
2016. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, a gyógyszert én éjszakára szedtem, hogy tudjak aludni.

Nappalra soha.

Szorongáscsökkentőt.

2016. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magasnyomású oxigént lélegeztem napi 40 perc, 3 hónap elteltével 180 fokot fordult a világ körülöttem.
2016. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sportolj rendszeresen. Nagyon sok vizet igyál s több gyümölcsöt meg zöldséget. Ezek együttese tuti módszer.
2016. márc. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia ! Keresd a társaságot a jó légkört . Sportolj az nagyon ki tud kapcsolnni . Tűz ki magad elé célokat (reálisokat) és ha eléred jó érzéssel eltölt . Egyél sok gyümölcsöt mértékkel csokit . Keresd az élményeket élj . :)
2016. ápr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!